Jump to content

jak zasilac aparature


Recommended Posts

Witam. Niedawno zakupilem aparaturę (przykladowy link do takiej jak kupiłem )tu. Chiałbym ja wypróbować i nie wiem jak zasilić odbiornik. Czytalem ze można przez regulator ale go nie posiadam. Chcialem podlaczyć tylko serwo czy istnieje jakaś mozliwość aby zrobić to w miarę prosty sposób? Z dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Powinno się mieć pakiecik z czterech akumulatorków po 1,2 co daje 4,8V i to podłączyć pod dowolne gniazdko w odbiorniku zamiast serwa. Plus i minus jak w serwie. A jeszcze prościej podłączyłbym płaską baterię, świeża do prób myślę wystarczyłaby.

Link to comment
Share on other sites

6V na + i - odbiornika trzeci z bolców to sygnał w tym momencie nie ważny. Nie ważne na jaki kanał podasz zasilanie, bo są połączone.

 

Na próbę to wystarczy. Do zasilania w modelu, kup układ U-BEC, lub regulator silnika z BEC i zasilaj odbiornik przez ten układ.

Link to comment
Share on other sites

Masz 3 trójki, bo odbiornik pewno jest 3-kanałowy. Możesz podłączyć dwa serwa pod 1 i 2 a silnik przez regulator do trzeciego kanału. Albo trzy serwa w tym jedno przez kabel "Y" (połączenie równoległe) razem z zasilaniem odbiornika, w przypadku szybowca. To najwięcej , ile możesz podłączyć serw. Zawsze możesz mniej, czyli jedno albo dwa. Wtedy niewykorzystane gniazdko - kanał będzie puste. Zasilanie, sumując wczesniejsze wpisy madriana i mój - pakiecik odbiornika, regulator z BEC'em, albo sam BEC. Nooooo, to teraz Ci namieszało :D

Mam nadzieję, że masz oznaczone na odbiorniku, gdzie są piny +, - i sygnał. Żebyś nie popodłączał odwrotnie !!

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.