Jump to content

Umocnienie wręgi podwozia, Katana Mini PA


Recommended Posts

Witam !

 

Jako że ostatnio po lekkim lądowaniu złamała się wręga podwozia, postanowiłem ją jakoś wzmocnić, słyszałem o patencie z kołkami, ale na moim terenie będzie jeszcze gorzej, po folia się zedrze od spodu ( ląduje na piachu ), więc pomyślałem żeby zrobić coś w stylu wspornika, który będzie szedł od podwozia, do bagnetu w środku kadłuba, miał by to przełożyć siłę uderzenia na silniejszą część, która się nie złamie, wg. powinno to być w miarę dobre rozwiązanie, a może Wy coś wymyślicie lepszego ?

 

Pozdrawiam Maciej

Link to comment
Share on other sites

Witam

 

Ja wykorzystuję pomysł z kołkami i rzeczywiście już raz mi to uratowało skórę, podwozie się pięknie oddzieliło i katanka grzecznie legła na brzuchu, poza wymianą kołków zero uszkodzeń, a i sama naprawa nie zajęła wiele czasu.

Generalnie to mam wrażenie że w katanie prędkość lądowania jest dość mała i szybko się zatrzymuje, więc nie jestem pewien czy rzeczywiście piach aż tak bardzo uszkodzi poszycie, a poza tym to może łatwiej i lżej będzie po prostu podkleić spód kadłuba taśmą klejącą, czy jej wersją zbrojoną + patent z kołkami i już.

 

Pozdrawiam

 

Viper

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.