Skocz do zawartości

Nowy sklep modelarski


-==PEGAZ==-

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, że powstają nowe sklepy, to cieszy. Konkurencja będzie większa i może ceny spadną (choć już i tak są na granicy opłacalności dla niektórych sprzedających).

 

EDIT:

 

Miałem pewne zastrzeżenia co do sprzedającego. Chodziło o gwarancję modelu jaki zakupiłem na początku roku u niego poprzez aukcję na allegro. Dostałem od niego informację, że modele były sprzedawane w spółce z innym allegrowiczem i po przejęciu jej w całości przez kilopa nastąpiły małe problemy z załatwieniem mojej sprawy z gwarancją.

 

Przed chwilą rozmawialiśmy i wszystko sobie wyjaśniliśmy, otrzymałem zwrot kosztów za model i uważam sprawę za pomyślnie załatwioną. Wychodzę z założenia, że Kilop działa w dobrej wierze i cieszy mnie chęć pomyślnego załatwienia tej sprawy.

 

To miłe, że forum pomaga także w takich sytuacjach

 

Pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniknęło pół tematu od posta wiecza który notabene nie powinien mieć miejsca, a reszta postów była nt posta wiecza wiec też poleciała.

 

Kasowałem ja. Bardzo rzadko ktokolwiek z uprawnionych decyduje się na kasowanie postów ale tutaj niestety sytuacja tego wymagała.

 

Teraz macie tu właściciela sklepu i z nim możecie dalej dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Nie będę polemizował, bo admin ma zawsze rację ;)

 

Co do meritum - mam pytanie właśnie do właściciela sklepu - dlaczego przy znakomitej większości towarów (np. cała kategoria Silniki, Śmigła, Pakiety) jest "wysyłka 2 dni" (a było wcześniej 3-4 dni) ?

Wygląda to tak, jakby nic nie było u Was lokalnie na stanie i moim zdaniem nie wygląda dobrze. Nie ujmując oczywiście nic ciekawym cenom np. na reglery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIQ27 specjalnie dla Ciebie zmieniłem na 2 dni jednakże nawet przesyłki priorytetowe często zdarza się, że nie dochodzą w 2 dni, lecz, w 3 dlatego było 3-4 dni porostu z doświadczenia wiem, iż niestety nie jest to zależne od nas, lecz od poczty nawet, jeśli paczka zostanie wysłana przed 17 i z głównego miejsca wysyłki poczty z Łodzi tj. z poczty przy dworcu kaliskim.

 

Jednakże dostaje telefony z podziękowaniem iż paczki przychodzą następnego dnia po złożeniu zamówienia na przykład do Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIQ27 specjalnie dla Ciebie zmieniłem na 2 dni jednakże nawet przesyłki priorytetowe często zdarza się, że nie dochodzą w 2 dni, lecz, w 3 dlatego było 3-4 dni porostu z doświadczenia wiem, iż niestety nie jest to zależne od nas, lecz od poczty nawet, jeśli paczka zostanie wysłana przed 17 i z głównego miejsca wysyłki poczty z Łodzi tj. z poczty przy dworcu kaliskim.

 

Popatrz jak to robia w innych duzych sklepach. Czas realizacji - 1 dzien. A w regulaminie sklepu jest zapis w stylu: "Czas realizacji obejmuje zapakowanie zamowionego towaru i wyslanie go. Przesylki sa wysylane w dni robocze - jezeli zamowienie zostanie zlozone w dzien ustawowo wolny od pracy, zostanie zrealizowane pierwszego dnia roboczego. Do czasu realizacji nalezy doliczyc czas potrzebny poczcie/kurierowi na dostarczenie przesylki. Czas ten jest niezalezy od sklepu i sklep nie ponosi odpowiedzialnosci wynikle z opoznienia w transporcie przesylki."

 

Ja wtedy wiem, ze sklep wysle towar natychmiast a co zrobi poczta lub kurier? To juz nie sprawa sklepu i nie bede mial do niego pretensji za opoznienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIQ27 specjalnie dla Ciebie zmieniłem na 2 dni

Wow :shock: :D

No dziękuję - ale naprawdę lepiej byłoby tego nie pisać w ten sposób na stronie, skoro wysyłacie praktycznie natychmiast po otrzymaniu zamówienia. Ująć to w ogólnych warunkach dostawy, tak jak kolega Alianora wspomniał - że wysyłka ten sam dzień, w dni robocze do 17:00 itd. itp.

Jakikolwiek "termin dostawy" przy produkcie sugeruje, że on nie jest na stanie magazynu tylko że to Wy macie 2 dni na ściągnięcie go i potem wysłanie, a do tych 2 dni dochodzi czas dla poczty/kuriera. Bo skoro coś jest na magazynie, to powinno być "od ręki". Sformułowanie Czas wysyłki: 2 Dni jest w tym momencie trochę mylące.

Może to tylko mnie się tak wydaje, ale...

 

EDIT - jeśli macie w sklepie on-line system śledzenia zamówień, to jak w ten sam dzień status zmieni się na "wysłane" to wiem, że ciąg dalszy zależy już tylko od poczty. Na temat której , notabene, mamy tu obok ciekawy wątek...

 

I powiedz może coś więcej o tych aparaturach - co to za 9 kanałowe cuda macie mieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już na początku czepiacie sie terminów

santana, ja nie czepiam się terminów - ja sugeruję właścicielowi, żeby ten niefortunny "czas dostawy" zmienił. Bo on w dobrej wierze pisze o czasie dostawy do domu klienta (i w dodatku nie jest to jasno określone na jego stronie) - a na ten czas nie ma praktycznie w ogóle wpływu. Mieczotronix wspominał, że priorytety idą do niego circa tydzień albo lepiej, przez co ma "ciepły" stosunek do Poczty Polskiej... Więc lepiej niech kolega Kilop napisze tylko o czasie "wyjścia" przesyłki - a to jest przecież zwykle ten sam dzień. No najwyżej następny.

Ja też się cieszę, że jest nowy sklep i jest konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.