Skocz do zawartości

Cessna Corvallis 400


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam, że pośrednio zostałem skłoniony do tego trochę kolegów i ich pierwsze nieudane potyczki z ulotnieniem ich modeli. A czekające na mnie ulotnienie Bonanzy trochę mnie przestraszyło i postanowiłem trochę potrenować bardzo podobnym modelem - lecz znacznie tańszym.

Jako, że moje warunki warsztatowe są mocno ograniczone postanowiłem nabyć jakiegoś RTF-a. Wybór padł właśnie na ten model Cessny.

No nie muszę chyba dodawać, że model został nabyty w STREFIE HOBBY, gdzie uzyskałem najatrakcyjniejszą ofertę cenową.

To co mnie przekonało do wyboru tego modelu to producent - tak myślałem - :shock: . Ale bynajmniej nie jest to model "Made by Germany" www.hype-rc.de. Model wykonany jest przez chińską wytwórnię Sheng Teng i jedynie jest brandowany i dystrybuowany przez Hype-RC w Niemczech.

 

Dane techniczne modelu:

Rozpiętość skrzydeł: 1.450 mm;

Długość: 990 mm;

Masa: 960g;

Silnik: Bezszczotkowy;

Akumulator: LiPo 3S 1800mAh

Aparatura: 2,4 GHz

 

Charakterystyka modelu:

Prototypowa replika popularnego samolotu sportowego

Elementy wykonane z pianki HypoDur;

Bardzo dobre parametry lotne

Model posiada klapy

Pół makieta wyposażona w oświetlenie

 

W zestawie:

Kadłub, skrzydła i usterzenie wykonane z pianki HypoDur;

4 mikro serwa

Silnik bezszczotkowy

Regulator trójfazowy

Akumulator LiPO 3S 1800 mAh

Ładowarka z balancerem (12V)

Aparatura 5-kanałowa 2,4GHz

 

MANUAL: http://www.hype-rc.de/shop_image/attachment/5483c06536866d42bc3007396ab4ac55.pdf

 

Przyznam, że jestem mile zaskoczony precyzją wykonania tego modelu, jego wyposażeniem, jak i jakością tego rodzaju technologii.

Model ma wklejone szybki, fotele wewnątrz kabiny, deskę rozdzielczą, amortyzowaną przednią goleń, jak również posiada moduł oświetleniowy - nawet ze światłami stroboskopowymi na skrzydłach.

A oto kilka moich fotek:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ale jest i słaba strona tego zestawu. Model posiadał firmowo naklejone znaki rejestracyjne na bokach, ale niestety z bardzo słabej jakości foli. Częściowo niestety napisy odkleiły się i zostały przeze mnie usunięte całkowicie - trochę namęczyłem się przy tym, gdyż folia normalnie kruszyła się. Bardzie spostrzegawczy zobaczą, że model uzyskał moje oznakowania i został przypisany do firmy "tych dwóch, co tak patrzyli i nic nie mówili" i będę wozić z nimi pocztę lotniczą.

 

Z ciekawych rozwiązań zastosowanych w tym modelu należy wskazać rozwiązanie napędzania lotek jednym serwem, jak również klap również jednym serwem (zaznaczę, że bez kabelka Y). A wygląda to tak:

 

Dołączona grafika

 

Te dwa górne kabelki połączone w jeden to kabelki od oświetlenia, które zbiegają się w "mikroskopijnym" module oświetleniowym.

Serwo górne napędza lotki, a dolne klapy. Do obydwu dochodzą cięgna z drutu i przechodzą razem przez uchwyt w ramieniu danego serwa.

 

No cóż, teraz czekam już tylko na pogodę i na oblot modelu - model jest już wyregulowany i wyważony.

 

No to naszedł wreszcie czas na pierwsze obloty Cessną.

Ulotnienie Cessny odbyło się przedwczoraj na radomskim lotnisku modelarskim.

Model lata dobrze, klapy sprawdzają się doskonale. Tak dobrze mi szło, że wylatałem 5 pakietów i to nawet już z delikatnym wiaterkiem.

Zapraszam "szyderców do loży" - no i nie wyśmiewać się z mojego "osobistego operatora" - bo się obrazi i lodówkę na kłódkę mi zamknie:

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=xZqdhwWW1Ow

 

Model daje dużo przyjemności z latania i jest (według mnie) dobry na szkolny model.

 

Dzisiaj dzień był "pracowity" - treningowe loty Cessną odbyły się w dwóch sesjach: południowej i wieczornej. Łącznie wylatałem 13 pakiecików.

Model sprawował się bardzo dobrze pomimo małego wiaterku. Potwierdzam, że jest to doskonały model na model treningowy dla początkujących pilotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f-150:

Niestety muszę Cię zmartwić, z tej samej fabryki tyle że za większą kaskę.

Pozwoliłem sobie poszukać w HK tego modelu i porównać jego jakość wykonania oraz zastosowanych w nim rozwiązań technicznych do modelu firmy HYPE-RC.

 

Tym razem ja muszę Ciebie rozczarować - model z HYPE-RC nie jest modelem z HK, ani inne j fabryczki "skośnookiej braci". Świadczą o tym całkiem odmienne szczegóły technologii wykonania w tych modelach zarówno konstrukcji, jak i detali wyposażenia.

 

Niestety nie jestem rozczarowany tym, że model HYPE-RC jest droższy. Mój wybór był świadomy. Uważam tak, gdyż za jakość należy troszeczkę więcej zapłacić. Według mnie wykonanie modelu HYPE-RC w porównaniu z modelem z HK jest znacznie lepsze. Ma tu na uwadze:

- sposób napędzania lotek i klap,

- BRAK klap w modelu HK,

- umiejscowienie serw,

- umiejscowienie pakietu i sposób jego wymiany,

- wzdłużne wzmocnienie prętem węglowym kadłuba modelu HYPE-RC,

- rodzaj konstrukcji zarówno przedniej goleni, jak i podwozia głównego,

- BRAK w modelu z HK amortyzacji przedniej goleni,

- BRAK w modelu HK pakietu w zestawie,

- BRAK w modelu z HK oświetlenia modelu.

 

Proponuję dokładne zapoznanie się z manualem modelu HYPE-RC - pozwolę sobie jeszcze raz zaprezentować link do niego:

Manual Cessna Corvallis 400 by HYPE-RC

No i to co moim zdaniem jest również istotne, dla początkujących pilotów - pełna gama dostępności podzespołów naprawczych w przypadku ewentualnych "przykrych zdarzeń".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej nie jest to model "Made by HK", ale model wykonany przez niemiecką wytwórnię HYPE www.hype-rc.de

Niestety ja również cię zmartwię - ten model jest zrobiony w Chińskiej fabryce.

Tu masz fabryczkę w której to robią http://www.sheng-teng.com/ym/productslist.html

Zobacz z prawej pod jakimi markami są sprzedawane ich modele.

Firma HYPE nie jest producentem chyba niczego co sprzedaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem przekonany - :shock: ,

- dzięki Panowie za rzeczowe naprowadzenie na właściwe tory.

Już się poprawiłem.

Nie zmienia to jednak mojego przekonania, że jestem zadowolony z tego styropianowego modeliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem ze post już trochę stary ale odnośnie wykonania modelu dopisze co nieco.

Posiadam aktualnie model Fox i zakupiłem go jako model Styropianowy

jednak jak go odpakowałem zobaczyłem coś na wzór multiplexowego epp... :D

tak wiec w nie widocznym miejscu wylałem kapkę CA i jak się okazało niepożądana reakcja nie nastąpiła :)

 

i jak doczytałem na stronie hype zwą ja po swojemu tj. Hypodur czy jakoś tak :)

 

Tyle ode mnie. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.