Skocz do zawartości

Graupner MC16 programowanie


mario375
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Stałem się posiadaczem aparatury graupner MC16 (nie mylić z MC16/20 bo to nie to samo) mam do niej instrukcję po niemiecku, ale nic nie rozumiem. Czy moze ktoś obeznany w tej aparaturze mógłby mi wytłumaczyć chociaż podstawy programowania, o instrukcji polskiej albo angielskiej można tylko pomarzyć. Prosze o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie tego radia lub daj jakiś link, mam instrukcję do MC14/15 po polsku, wprawdzie nie przetłumaczona jakoś rewelacyjnie i bez zdjęć ale jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio podobne do MC 14/15 , podobna ilość przycisków funkcyjnych. Trzeba przyznać że odszukać instrukcję w normalnym języku (polski /angielski) do MC 14,15,16 i 16/20 to jest masakra. Podaj mail , jak zrobisz kompilację mojej instrukcji ze swoją to sprawa programowania może się coś rozjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mail: m.remiszewski@gmail.com

Ciekawe na ile te aparatury są podobne programowo? Że nikt nie zrobił jeszcze tłumaczenia, albo jakiegoś streszczenia chociaż, mimo wieku sa to porządne jeszcze aparatury. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że aparatury programowo są niemal identyczne. Mają swoje ułomności. EXPO, DR i parę innych funkcji dostępne tylko na kanałach 2,3,4 z teog co pamiętam. Miałem MC14 i więcej żadnego graupnera nawet jakby miał być z platyny.

 

Instrukcja poszła na mail. Jak bedziesz miał problem z tym radiem to daj znać na PW. Podam CI numer do mnie i pogadamy via komórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na instrukcję po niemiecku do Twojego radia. Menu bardzo podobne do MC14/15 z tym że 16-tka ma PCM dodatkowo ( kodowanie sygnału) W każdym razie znajdziesz bardzo dużo analogii pomiędzy tekstem przesłanym przeze mnie na mail a oryginalnymi instrukcjami do 14/15 , 16 , 16/20. Algorytmy programowania (obrazkowe) są bardzo podobne , trochę inny jest układ wyświetlacza LCD ale pozatym jest bardzo podobnie pod względem programowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.