Jump to content

Graupner MC16 programowanie


mario375
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. Stałem się posiadaczem aparatury graupner MC16 (nie mylić z MC16/20 bo to nie to samo) mam do niej instrukcję po niemiecku, ale nic nie rozumiem. Czy moze ktoś obeznany w tej aparaturze mógłby mi wytłumaczyć chociaż podstawy programowania, o instrukcji polskiej albo angielskiej można tylko pomarzyć. Prosze o pomoc. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Zrób zdjęcie tego radia lub daj jakiś link, mam instrukcję do MC14/15 po polsku, wprawdzie nie przetłumaczona jakoś rewelacyjnie i bez zdjęć ale jest.

Link to comment
Share on other sites

Radio podobne do MC 14/15 , podobna ilość przycisków funkcyjnych. Trzeba przyznać że odszukać instrukcję w normalnym języku (polski /angielski) do MC 14,15,16 i 16/20 to jest masakra. Podaj mail , jak zrobisz kompilację mojej instrukcji ze swoją to sprawa programowania może się coś rozjaśni.

Link to comment
Share on other sites

Mój mail: m.remiszewski@gmail.com

Ciekawe na ile te aparatury są podobne programowo? Że nikt nie zrobił jeszcze tłumaczenia, albo jakiegoś streszczenia chociaż, mimo wieku sa to porządne jeszcze aparatury. Dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Podejrzewam że aparatury programowo są niemal identyczne. Mają swoje ułomności. EXPO, DR i parę innych funkcji dostępne tylko na kanałach 2,3,4 z teog co pamiętam. Miałem MC14 i więcej żadnego graupnera nawet jakby miał być z platyny.

 

Instrukcja poszła na mail. Jak bedziesz miał problem z tym radiem to daj znać na PW. Podam CI numer do mnie i pogadamy via komórka.

Link to comment
Share on other sites

Jestem poczatkujący i nie wszystko jeszcze rozumiem, myślę ze na razie ta aparatura mi wystarczy. Dzięki za zaoferowaną pomoc, jeśli będę miał nadal problem to się odezwę. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Spojrzałem na instrukcję po niemiecku do Twojego radia. Menu bardzo podobne do MC14/15 z tym że 16-tka ma PCM dodatkowo ( kodowanie sygnału) W każdym razie znajdziesz bardzo dużo analogii pomiędzy tekstem przesłanym przeze mnie na mail a oryginalnymi instrukcjami do 14/15 , 16 , 16/20. Algorytmy programowania (obrazkowe) są bardzo podobne , trochę inny jest układ wyświetlacza LCD ale pozatym jest bardzo podobnie pod względem programowania.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.