Skocz do zawartości

zmiana śmigła na mniejsze niż zalecane.


Jakub_K
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam silnik RAY C3542/6 1000kv, producent zaleca do niego śmigło 12x6 i w takiej kombinacji latałem. Jednakże, modelu się pozbyłem i teraz chciałbym użyć tego silnika w innym o podobnej masie (1900gram).

Jednakże, konstrukcja nowego modelu uniemożliwia mi użycie większego śmigła niż "9". Czy coś się stanie w przypadku użycia śmigła 9x6? Wnioskuję, iż tylko spadnie pobór prądu i wydajność napędu, ale skoro producent modelu zaleca silnik o kv 1000 i śmigło 9x6 to mocy będzie teoretycznie pod dostatkiem, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skoro producent modelu zaleca silnik o kv 1000 i śmigło 9x6 to mocy będzie teoretycznie pod dostatkiem, prawda?

Raczej nie prawda. Silnik RAY uzyskiwał pełna moc na śmigle 12x6. Mówisz, że producent modelu zaleca silnik również o kV 1000 ale na śmigle 9x6. Uwierz, że producent modelu nie miał na myśli zamiany śmigła w Twoim konkretnym silniku tylko to byś do śmigła 9' dobrał odp. silnik o kV 1000. Ten nowy silnik będzie duzo mniejszy i lżejszy od RAY. Jeden silnik może mieć max sprawnosć na śmigle 9x6, a drugi na 12x6 mimo, że oba rozwijają kv 1000. Zmiana 12' na 9 to bardzo olbrzymia zmiana.

Qrcze, dopiero co wstałem więc jakoś tak mi mysli nieskładnie przychodza ale mam nadzieję, że nie pokręciłem niczego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.