Jump to content

zmiana śmigła na mniejsze niż zalecane.


Jakub_K
 Share

Recommended Posts

Witam.

 

Posiadam silnik RAY C3542/6 1000kv, producent zaleca do niego śmigło 12x6 i w takiej kombinacji latałem. Jednakże, modelu się pozbyłem i teraz chciałbym użyć tego silnika w innym o podobnej masie (1900gram).

Jednakże, konstrukcja nowego modelu uniemożliwia mi użycie większego śmigła niż "9". Czy coś się stanie w przypadku użycia śmigła 9x6? Wnioskuję, iż tylko spadnie pobór prądu i wydajność napędu, ale skoro producent modelu zaleca silnik o kv 1000 i śmigło 9x6 to mocy będzie teoretycznie pod dostatkiem, prawda?

Link to comment
Share on other sites

ale skoro producent modelu zaleca silnik o kv 1000 i śmigło 9x6 to mocy będzie teoretycznie pod dostatkiem, prawda?

Raczej nie prawda. Silnik RAY uzyskiwał pełna moc na śmigle 12x6. Mówisz, że producent modelu zaleca silnik również o kV 1000 ale na śmigle 9x6. Uwierz, że producent modelu nie miał na myśli zamiany śmigła w Twoim konkretnym silniku tylko to byś do śmigła 9' dobrał odp. silnik o kV 1000. Ten nowy silnik będzie duzo mniejszy i lżejszy od RAY. Jeden silnik może mieć max sprawnosć na śmigle 9x6, a drugi na 12x6 mimo, że oba rozwijają kv 1000. Zmiana 12' na 9 to bardzo olbrzymia zmiana.

Qrcze, dopiero co wstałem więc jakoś tak mi mysli nieskładnie przychodza ale mam nadzieję, że nie pokręciłem niczego :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.