Skocz do zawartości

Jak podłączyć serwa w systemie V?


jarek1303
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę.Posiadam aparaturę SPEKTRUM DX7 i pierwszy raz będę miał elektroszybowiec FALKON w systemie V.Jak podłączyć serwa w odbiorniku? Chętne nawiązał bym kontakt z modelarzem w okolicach Szczecina (Choszczno,Pyrzyce,Barlinek,Kalsz Pomorski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle jest opisane w instrukcji. We flash 5x ( czyli prehistoria :) serwa w ustrzeniu V podłączałem do kanału 2 i 4. A w nadajniku oczywiscie właczyć mixer V-tail. Jesli będą się ruszać stery w nieodpowiednich kierunkach - trzeba zmieniać reversy, lub nawet zamienić wtyczki serw miejscami w odbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest kanał 1 czy 2? Mam opis tylko np.elew,ruder .To było dla mnie zrozumiałe jak miałem modele w systemie T z klapami,ale teraz kupuje pierwszy swój model w systemie V z kapami i lotkami+silnik.Dlatego nie wiem jak to podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być opisane w instrukcji.

Mam MX-16S (bardzo podobne do DX7) i usterzenie V podłączałem pod kanały 3 i 4.

3 -ci kanał = lewa powierzchnia sterowa, 4-ty kanał = prawa.

Mikser V-tail włacza się w menu ustawień podstawowych w typie usterzenia.

 

Generalnie podłączasz pod te same kanały co w usterzeniu klasycznym - wysokość i kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to naprawdę zrozumiałem.Serdeczne dziękuje!! Ostatnio to hobby za dużo mnie kosztowało.Nie chcę popełnić żadnego błędu.Wiem że dla większości jest to oczywiste ,ale dla mnie każda forma potwierdzenia jest ważna. Bardzo dziękuje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.