Skocz do zawartości

Regulator TURNIGY Plush 12A - grzanie się


Olecki75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś doświadczenia z tym reglerem i jego współpracą z akumulatorami 3-celowymi?

Jak 3-celówke podpinam to regulator okropnie się grzeje, nawet podczas programowania z kartą. Mam 2 sztuki, z których jeden współpracuje z tym:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5431

z 2-celówką, a drugi z tym:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4699

z 3-celówką.

W przypadku akumulatorów 2-celowych jest ok, ale mam pewne wątpliwości czy ten drugi zestaw wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Regulator ma wbudowany stabilizator liniowy który niestety się grzeje . jeden więcej inny mniej ,, im wyższe napięcie zasilające tym większa moc musi wytracić by zejść na 5V .

 

Tez mam kilka takich które są bardzo ciepłe - wręcz gorące nawet nie obciążone

pomogła wymiana stabilizatorów w jednym ale jak działa to szkoda grzebać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator ma wbudowany stabilizator liniowy który niestety się grzeje

To wiem, ale akurat te regulatory wybitnie się grzeją i jestem pełen obaw czy to mój egzemplarz wytrzyma bo z taką temperaturą bez obciążenia się jeszcze nie spotkałem. Grzebać raczej nie będę, w ostateczności zmienię go na inny a ten polata na 2 celkach w innym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wozić dodatkowego pakietu. Zewnętrznego BECa poprostu zasilasz z tej samej baterii. Dodatkowe baterię stosowałbyś, gdybyś chciał z BECa wogóle zrezygnować. Uważam, ze lepiej grzać zewnętrznego BECa (jeśli jest też liniowy) niż dogrzewać i tak zazwyczaj obciążony cieplnie regulator. Zawsze stosuję BECe zewnętrzne, ale stosuję BECe impulsowe. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim rozwiązaniem się jeszcze nie spotkałem szczerze mówiąc. Myślałem, że chodzi o regler opto. Silnik w tym przypadku zaś tak strasznie nie obciąża tego regulatora (ciągnie max 6A). W sumie rozwiązanie godne przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.