Skocz do zawartości

FUTABA 18 MZ


Grześ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hee.... pewnie z 6 tys kosztuje, odbiornik po 1 tys, a bateria ledwo wytrzyma 3 loty. 14Mz chwalą bo gada, z nudów nie umrzesz latając w termice .....no własnie,. na termike się nie nadaje bo ciagnie baterie jak głupie. No chyba ze akku na plecy podłaczysz. palcy zabraknie by to obsługiwac,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem , ze PIPER CUB sie od lat nie zmienia , ale czy nie moga pojsc troszke z designem do przodu ? Wystarczy popatrzec co JETI zrobilo ze swoim ostatni dzieckiem . Toz to skok w przod o 100 lat , a ta najnowsza Futaba wyglada prawie jak moja sprzed 15 lat ( PRAWIE ! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a bateria ledwo wytrzyma 3 loty.

...na termike się nie nadaje bo ciagnie baterie jak głupie.

Przeciez ta aparatura posiada LiPo o obfitej pojemnosci! Az sie chce zapytac, czy juz ja wyprobowales, czy tylko narzekasz w obawie, ze moze sie okazac lepsza od Twojej?

 

 

Ja rozumiem , ze PIPER CUB sie od lat nie zmienia , ale czy nie moga pojsc troszke z designem do przodu ? Wystarczy popatrzec co JETI zrobilo ze swoim ostatni dzieckiem . Toz to skok w przod o 100 lat , a ta najnowsza Futaba wyglada prawie jak moja sprzed 15 lat ( PRAWIE ! )

Aparatury Futaby nigdy nie nalezaly do specjalnie urodziwych. Nie chcac poslugiwac sie argumentami typu "na temat smaku nie powinno sie dyskutowac" mysle, ze jednak zdecydowanie bardziej istotnymi cechami sa na przyklad ergonomia i niezawodnosc. A w tych dziedzinach produkty Futaby juz zawsze stanowily punkt odniesienia dla innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a bateria ledwo wytrzyma 3 loty.

...na termike się nie nadaje bo ciagnie baterie jak głupie.

Przeciez ta aparatura posiada LiPo o obfitej pojemnosci! Az sie chce zapytac, czy juz ja wyprobowales, czy tylko narzekasz w obawie, ze moze sie okazac lepsza od Twojej?

 

jakos 14MZ tez posiada Lipole i co ... pewnie jest juz lepsza od twojej. Spotkałes się z 14 wogole ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba. Przy 2,4 GHz jest zupełnie inne zapotrzebowanie na prąd, ale to nie istotne. Istotne jest technologia i jakość wykonania. Technologicznie poszli krok naprzód, bo mamy tu rozwinięcie technologii S.Bus oraz telemetrię oraz krok 2048. O jakości się nie wypowiem, aż nie wezmę w łapki, ale znając Futabę będzie to wysoka półka. Co prawda telemetrię oferują już od dawna inni producenci i to był najwyższy czas aby dogonić np. Hiteca. Co do sterowania S.Bus, pewnie inni też pójdą tym śladem jak zobaczą, że Futaba odnosi sukces. Pamiętam, że jak weszła 14MZ, to wszyscy śmieli się, że przez ten Windows będziemy oglądać niebieski ekran :lol: Jakoś nic o tym nie słyszałem. Teraz wchodzi nowe radio i także słychać drwinę, a może to po prostu zazdrość, że nie każdy będzie mógł kupić sobie takie cacko? Co prawda nigdy nie miałem radia Futaby, ale coś mi się wydaje, że jestem coraz bliższy zakupu. Opinie kolegów o łatwości programowania i mnogość użytecznych funkcji, ekran dotykowy, a także szybkość i precyzja działania serw sprawia, że te radia są godne uwagi. A już na pewno trzeba się wstrzymać z krytyką chociaż do pierwszych opinii użytkowników. A to już niedługo, bo premiera ma być we wrześniu tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a bateria ledwo wytrzyma 3 loty.

...na termike się nie nadaje bo ciagnie baterie jak głupie.

Przeciez ta aparatura posiada LiPo o obfitej pojemnosci! Az sie chce zapytac, czy juz ja wyprobowales, czy tylko narzekasz w obawie, ze moze sie okazac lepsza od Twojej?

 

jakos 14MZ tez posiada Lipole i co ... pewnie jest juz lepsza od twojej. Spotkałes się z 14 wogole ?
Podajesz niesprawdzone lub zasłyszane informacje: T14MZ nie posiada zasilania LiPo tylko LiJon

a bateria ledwo wytrzyma 3 loty

To prawda ,wytrzymuje trzy dwugodzinne loty.

palcy zabraknie by to obsługiwac

Są też nadajniki 2-kanałowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Najbardziej to ja lubię jak krytykują i wypowiadają się osoby które 14mz nawet w rękach nie trzymały..... Ja na baterie jakoś nie narzekam. Faktycznie jak się coś ustawia i ma się włączony wyświetlacz to w godzinę pada bateria (przynajmniej u mnie) ale jak latam (co prawda nie są to 2 godzinne loty) to wytrzymuje cały weekend czyli przynajmniej 15 lotów po 15 min.

A co do ceny to kolega Major się chyba grubo pomylił...

Już 14mz 2,4gHz kosztuje 9 tys...

http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?products_id=6379

 

Sądzę że przynajmniej 12 tys będzie kosztowała, chociaż może na początek dadzą trochę niższe ceny tak jak to było z 14-ką.

 

A swoją drogą bardzo mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hee.... pewnie z 6 tys kosztuje, odbiornik po 1 tys

To pewnie będzie połowa ceny tego nadajnika chyba, że miałeś na myśli $.

Nawet w aktualnych cenach Futaby nie jesteś rozeznany a krytykujesz model, który jeszcze nie jest w sprzedaży. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak widze jak ekipa kombinuje pół dnia w ustawieniach w 14 mz to mi sie smiac chce . A gdzie latanie ? Oczywiscie design fajny ale większosc nie wykorzysta nawet 1/10 możliwosci . Który ma model potrzebujący 18 kanałów ? i do tego to wszystko wykorzystuje ? A jak ktos nie ma co z kaską zrobic to podam numer konta na pw :mrgreen: Oczywiscie jaja se robie . CHCE JĄ MIEC :mrgreen: Ale to dopiero jak

za 20 lat jak będą leżały na szrocie obok Lexusów

PS . Do moich papierzaków ( epp i inne pianki ) bedzie full wypas ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak widze jak ekipa kombinuje pół dnia w ustawieniach w 14 mz to mi sie smiac chce . A gdzie latanie ? Oczywiscie design fajny ale większosc nie wykorzysta nawet 1/10 możliwosci . Który ma model potrzebujący 18 kanałów ? i do tego to wszystko wykorzystuje ? A jak ktos nie ma co z kaską zrobic to podam numer konta na pw :mrgreen: Oczywiscie jaja se robie . CHCE JĄ MIEC :mrgreen: Ale to dopiero jak

za 20 lat jak będą leżały na szrocie obok Lexusów

PS . Do moich papierzaków ( epp i inne pianki ) bedzie full wypas ;D

Pewnie nie czytali instrukcji i robią metodą "na dwa uda" - uda się, albo się nie uda.

Programowanie w Futabach jest banalnie proste. Zaczynałem dawno temu od futaby 6XA, później była 8UAFS i krótko 9CAP. Za każdym razem instrukcje czytałem od deski do deski. Teraz niedawno zafundowałem sobie na eBay.de FX-30 i też rozpocząłem od instrukcji (ok. 140 stron). Mogę powiedzieć jedno, to jest dopiero łatwe programowanie.

Co do posiadaczy 14MZ (innych nadajników z górnej półki też) i wykorzystywania przez nich 10 % możliwości nadajnika, niestety masz rację. Kilka lat temu na Bemowie w Warszawie podczas "Dni małego lotnictwa" widziałem jak kolega wieszając sobie 14MZ na szyj przestawił paskiem przełącznik i schował podwozie w makiecie kołującej na start.

Tylko mnie nie było do śmiechu, było mi żal człowieka, że ma super zabawkę, a wykorzystuje ją jak prosty nadajnik z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

A przecież ten nadajnik umożliwia zabezpieczenie przed takimi zdarzeniami (zresztą 8FG, 10C, 12FG, FX-20 i FX-30 też) tylko trzeba czytać ze zrozumieniem instrukcje.

Futaba 18MZ może być niezła, ale na razie można oceniać tylko wygląd. Z komentarzami więc poczekam jak pojawi się w sieci instrukcja, pewnie ja przekartkuję. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty tu widzisz swłowa krytyki ?

Na przyklad tutaj:

Hee.... pewnie z 6 tys kosztuje, odbiornik po 1 tys, a bateria ledwo wytrzyma 3 loty. 14Mz chwalą bo gada, z nudów nie umrzesz latając w termice .....no własnie,. na termike się nie nadaje bo ciagnie baterie jak głupie. No chyba ze akku na plecy podłaczysz. palcy zabraknie by to obsługiwac,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Koledzy,

najgorzej jak ktoś pisze o radiu, którego nigdy nie posiadał. Na Futabie 14 MZ latam już piąty rok. Bateria oryginalna wytrzymuje spokojnie dwa dni lotów. Przy programowaniu modelu ze względu na kolorowy wyświetlacz rozładowuje się szybko. Ustawia się czas wygaszania wyświetlacza na kilkanaście sekund i można latać po kilka godzin bez problemu. Mam dwie baterie. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się abym musiał na lotnisku wymieniać na drugą.

Jak weszły te nadajniki do sprzedaży, zaczęła się fala krytyki. Powodem było zastosowanie Windowsa. Ale krytykanci zapomnieli ,że słuzy on tylko do programowania. Nie ma możliwości zawieszenia się systemu ani pojawienia się niebieskiego ekranu. System jest dopracowany i bezpieczny w uzytkowaniu. Latam na 2,4 Ghz od 3 lat. Modele o wartości od kilkuset zł do kilknastu tysięcy.Nigdy nie miałem najmniejszego problemu z zakłóceniami. Fasst to najlepszy sytem na świecie. Malkontentom radzę zapoznać się z opiniami użytkowników.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.