Skocz do zawartości

lim-2 depron, jaki napęd pchający ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Po udanym debiucie z napędem pchającym w F-16 przyszedł czas na coś większego.

 

Źródło planów parjets.com

 

Dołączona grafika

 

Pytanie do kolegów jaki silnik by polecali do tego modelu ?

 

Obecna waga modelu z baterią 2200 i reglem 40A to 620g + ewentualny silnik i parę gramów na kabinę i ewentualne laminowanie lub pokrywanie folią

 

Zastanawiałem się ponownie nad Emaxem CF 2812 z zastosowaniem śmigła 7x6 (ciąg 720g) wtedy waga do ciągu wyszłaby 1:1.

 

Może zna ktoś inne rozwiązanie? Coś co by pozwoliło na kręcenie pionowych akrobacji :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj i pooglądaj filmik tutaj ,Obawiam się że nie osiągnie się takich parametrów jak podają sklepy a na tym śmigle silnik się grzeje odrobinę za mocno (mi nawet ściemniało uzwojenie latając na takim śmigle po jednym locie )

Ale w sumie jestem zadowolony z tego silnika tylko jeszcze sprawdzę jak lata na 7x4 lub7x5.

Skoro śmigiełko w :ass: to jak pogodzisz je ze statecznikiem pionowym? wystawisz wysunięty mocno do tyłu silnik by śmigło ominęło statecznik? nie będzie to wyglądało ciekawie przykład - http://www.rcgroups.com/forums/attachment.php?attachmentid=2007078.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się ze Sławkiem.

Nie jest to dobry model do napędu pchającego. Z turbinką EDF byłby znacznie ciekawszy, ale teraz już po mleku.

Sugeruję wstawić silnik klasycznie - do dziobu. W locie i tak nie będzie to tak mocno widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani :)

 

Jakby to powiedział mistrz Yoda: wiem że EDF godniejszy modelu odrzutowca jest jednakże wydajniejszy i tańszy będzie on :)

 

madrian

Nie jest to dobry model do napędu pchającego. Z turbinką EDF byłby znacznie ciekawszy, ale teraz już po mleku.

Sugeruję wstawić silnik klasycznie - do dziobu. W locie i tak nie będzie to tak mocno widoczne.

Wymogłaby to zupełnie innego podejścia do budowy. Z założenia miało to być śmigło pchające. W locie śmigła i tak nie widać. W tym przypadku ze względu na ułożenie steru silnik będzie na belce, ale myślę że podczas pokazu dynamicznego nie powinno to razić oka. Śmigło ciągnące nie wchodzi w grę jak dla mnie za duże odejście o realistyki lotu:)

 

Obecnie rozważam ten silnik: Silnik 3F EMAX GT 2210/09

http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=3668

 

Ktoś może miał z nim styczność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.