Skocz do zawartości

Silnik do modelu Cessna 480


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem w hobbykingu taki silnik do modelu Cessna 480 pelikana http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5688 i regulator http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=15205.

Oryginalny silnik grzał się po chwili tak mocno, że topiło się od niego plastikowe łoże. Kiedy założyłem nowy silnik razem z nowym regulatorem zakupione hk problem jest ten sam - silnik bardzo mocno się grzeje. Śmigło zakładam na nie oryginalne jakie było z Cessną z oznaczeniem 8X8,5E. W czym mogę miec problem. Dodam, że do regulatora zakupiłem też kartę do programowania. Jak bardzo grzeją się takie silniki? Czy po locie są one bardzo gorące to znaczy czy dadzą się dotknąc palcem? Może jestem po prostu przewrażliwiony.

Dziękuję i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam.

Testy robię bez owiewki w domu. W regulatorze reguluje się jeszcze częstotliwośc pracy silnika i kąt wyprzedzenia. Jak powinienem to ustawic dla tego silnika. Częstotliwośc do wyboru to 8 i 16Hz a timing low, high albo auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy robię bez owiewki w domu.

Sam zaśmigłowy strumień powietrza nie zapewni dostatecznego chłodzenia, potrzebny jest mocniejszy przepływ powietrza. Zresztą zawsze na ziemi, kiedy model jest nie ruchomy silnik pobiera więcej prądu niż w powietrzu. Musisz zrobić test w locie, wtedy będziesz wiedział co się tak na prawdę dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podłączyłem do regulatora amperomierz i zmierzyłem jaki prąd pobiera silnik. Na oryginalnym śmigle jakie było z cessna 8X8,5 na pakiecie 3s pobierał 15A. Założyłem GWS 9X5 i prąd spadł do 9A i silnik się nie grzeje. Jak myślicie czy to śmigło będzie odpowiednie do tej Cessny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.