Skocz do zawartości

hitec optic 6 2.4GHz - jak powiekszyc zasieg


tprudzic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam aparature hitec optic 6 z modulem 2.4GHz. ostatnio rozbilem model przez utrate zasiegu przy odleglosci okolo 600m w zwiazku z tym mam pytanie czy jest mozliwosc podlaczenia do tej aparatury jakiejs innej anteny (kierunkowej)???

z tego co widzialem przygladajac sie modulowi to nie ma opcji bezinwazyjnegp podpiecia innej anteny, ale moze ktos bardziej doswiadczony moze podpowiedziec jak to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam aparature hitec optic 6 z modulem 2.4GHz. ostatnio rozbilem model przez utrate zasiegu przy odleglosci okolo 600m w zwiazku z tym mam pytanie czy jest mozliwosc podlaczenia do tej aparatury jakiejs innej anteny (kierunkowej)???

z tego co widzialem przygladajac sie modulowi to nie ma opcji bezinwazyjnegp podpiecia innej anteny, ale moze ktos bardziej doswiadczony moze podpowiedziec jak to zrobic?

Coś jest nie tak ze sprzętem, 600m (ze wzajemnym "widzeniem się" anten) to zdecydowanie za mało jak na utratę zasięgu przy sprawnym sprzęcie. Powinieneś poszukać realnej przyczyny problemu zamiast zmieniać antenę.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uscislajac, to byl lot fpv z nadajnikiem video 1.2GHz, samolot byl za mna wiec ja bylem jedyna przeszkoda.

czy myslicie, ze gdybym byl przodem do samolotu to do utraty zasiegu by nie doszlo?

jaki powinien byc zasiec tej aparatury zakladajc ze samolot jest w powietrzu i miedzy nim a aparatura nie ma zadnej przeszkody?

 

mimo wszystko dalej interesuje mnie mozliwosc podlaczenia dodatkowej anteny do tej aparatury. chcialbym polatac dalej. do odbiornika video juz sie rozgladalem za antena kierunkowa-tutaj sprawa jest prosta bo po prostu odkrecam oryginalna antenke i przykrecam druga. w aparaturze nie ma mozliwosci latwej podmiany antenki, nie da sie odkrecic oryginalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uscislajac, to byl lot fpv z nadajnikiem video 1.2GHz, samolot byl za mna wiec ja bylem jedyna przeszkoda.

No to nie podałeś dwóch najważniejszych czynników katastrofy - primo nadajnik FPV będzie "zatykać" odbiornik RC nie tylko harmoniczną (2.4G) ale także (zależnie od konstrukcji odbiornika) nawet odległą od swojej własnej częstotliwością modułu FPV (CORONA na 2.4 np. zatykała się sygnałem PMRki na 446MHz).

Druga rzecz, woda skutecznie tłumi 2.4GHz bo to jest jej rezonans (stąd użycie w mikrofalówkach tej częstotliwości). Twoje ciało to praktycznie sama woda więc niewątpliwie wpływ tłumienia znaczny.

Efekt sumaryczny znasz :) Moim zdaniem z Twoim opticem wszystko Ok.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zmiana częstotliwości nadajnika? Wszyscy są zgodni, że do FPV lepsza to 35Mh. Ja w swoim tak mam i 1.2Gh video. Testy na plaży pozytywne ale ze wzgl. na pogodę nie chciało mi się odchodzić dużo dalej niż kilkaset metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.