Skocz do zawartości

Pierwsze google i zestaw FPV ;)


Maciej1996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Planuję zakup pierwszych video googli, czytałem trochę tu i tam, ale nadal mam wątpliwości. Jako że latam 2.4 gHz (Spektrum DX8), to ta częstotliwość odpada, więc pozostaje 1.2 lub 5.8

Czytając długie wypowiedzi kolegów często pojawiała się nazwa "google fastshark".

Więc czy ten zestaw będzie odpowiedni : http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=15126

??

 

I potem co dalej, kamerka. Polecaną kamerką była : http://www.securitycamera2000.com/products/600TVL-Sony-CCD-Wide-Dynamic-Range-Color-Board-Camera-OSD-Menu.html

 

 

I już na sam koniec pozostaje mi już tylko nadajnik, o którym niestety nie mam pojęcia i nie wiem co dobre, nie chce kupić jakiegoś "szajsu", więc wolę odwołać się do rad bardziej doświadczonych modelarzy :) A więc co i jak, który nadajnik to coś sprawdzonego i zgra się z fastsharkami ?

 

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi i wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli latasz na 2.4, to nadajnik z odbiornikiem kup na 1.2 Ghz. Moc nadajnika na ma mieć ok 500-800 mW najlepiej FPX (taki złoty)

Wszystko zależy też od tego do jakiego modelu chcesz zamontować całe FPV.

Kamera to najlepiej taka która ma najwięcej linii. Sporo linków do sprętu jest w temacie

"Jak tanio zacząć"

Odnośnie samych googli to niewiele Ci pmogę, bo takich nie mam. Wiem, że fatsharki są niezłe. nie wiem tylko czy są takie bez odbiornika na 2.4

 

Potem pozostaje rozbudowa całego systemu: tj OSD, jakieś lepsza antena - jak latasz na dalekie dystanse i rejestrator naziemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie bardzo zwracam na to uwagi :lol:

Dozwolona dla mnie częstotliwość to w moich oczach coś takiego jak te tx/rx które nie pracują na 2.4 GHz. Patrzę na te google i myślę sobię tak, bo cena samych googli to 250 $, cena w zestawie to 300 $ jednak na 5.8 wbudowany odbiornik jest chyba bardzo wygodny, chyba że że faktycznie lepsze są te bez odbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś mi trochę przybliżyć tego fox'a, bo nie mogę za nic go znaleźć na danej stronce, i oczywiście co z nadajnikiem, czy jest to w zestawie, o którym mówisz ?

 

 

Edit : znalzałem takie coś, czy to jest to o czym wspomniałeś ? http://www.bestofferbuy.com/av-wireless-transmission-combo-p-15758.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli na pierwszy zestaw FPV w pełni wystarczy, zestaw na razie wygląda tak :

Google :

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=15128

Nadajnik i odbiornik :

http://www.bestofferbuy.com/av-wireless-transmission-combo-p-15758.html

Kamerka :

http://www.securitycamera2000.com/products/690TVL-HD-Ultra-WDR-Pixim-SEAWOLF-Sensor-chip-OSD-Camera-3.6mm-lens.html

 

 

Rozumiem, że to wszystko, prawda ?. Jako że jestem jeszcze zielony zadam pytanie, które może się większości wydać głupie, a mianowicie, jakie antenki do odbiornika i nadajnika, czy jest jakaś różnica, czy brać po prostu to co pierwsze wpadnie pod rękę, chyba że to wszystko już w zestawie ?

 

 

madrian jak się orientuję trzeba zwracać uwagę na rozdzielczość googli, tak z tego co widzę w tych googlach jest 320x240, lub 428x240. Przy takiej rozdzielczości chyba niczego nie można dojrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dookulne antenki są w zestawi, puzniej możesaz pomyslec nad jakimiś innymi. Do zestawu dozucil. bym jeszcze jakis mały monitorek jako drugi podglad tak dla bezpieczeństwa, sprawd jeszcze czy moc 700mW niebedzoie nzaduza do kopter czytale m ze chopaki lataja na 400mW

ps. sorry za pisownie ale moja leprza polow a wygnala mnie z kompa i z tel musze sie meczyc ( farma na facebook wazniejsza od powaznych tematow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak się podepnę.

 

A co myślicie o goglach Turnigy? To chyba jedna z najtańszych obecnie dostępnych okularków.

Cena wychodzi dość atrakcyjna wobec innych produktów.

 

Pytanie tylko, czy nie byłyby to wyrzucone pieniądze?

Turnigy google mają mała rozdzielczość. Dodatkowo mam wrażenie, że nie przylegają idealnie do twarzy więc światło będzie się przebijać utrudniając patrzenie. - Trzeba przerobić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tubkę silikonu sanitarnego... Problemu nie będzie. :devil:

 

A poważnie - gogle są mi potrzebne głównie do ogólnej orientacji i podglądu co się dzieje z modelem. Oryginalny obraz byłby zapisywany w naturalnej dla kamery rozdzielczości.

Po prostu okularki to wygodniejsze IMHO rozwiązanie niż stojący gdzieś monitorek.

Jeżeli byłbym w stanie widzieć pozycję horyzontu i odróżnić las od pola, to mi wystarczy. :wink:

Widoki zaś podziwiałbym z nagrania, już na nieco większym i lepszym ekranie.

 

Mam obecnie TV 7" z wejściem AV, jedzie już do mnie mini rejestrator na karty SD.

Mam rozdzielacz sygnału AV i zasilanie tego całego ustrojstwa. Brakuje tylko gogli do wygody.

A TV posłużyłoby jako awaryjny podgląd, lub jako drugi podgląd dla widzów.

 

Ale na Fatsharki mnie niestety jeszcze nie stać.

Rozdzielczość jak na razie nie robi mi zatem jakiejś wielkiej różnicy, bo preferuję loty wysokościowe. (lubię widoczki :P ). Wystarczy mi ogólna orientacja. Nie bawię się jak na razie w loty między drzewami i nie potrzebuję wypatrywać drutów. :wink:

 

Martwię się tylko o jakość, taniego wyrobu. Żeby się nie okazało, że po 3 lotach okularki padną.

 

Poza tym, są w HK dostępne też gogle Turnigy 428x240 za 90$. To już nie jest taka zła rozdzielczość. Wobec takich 640x480 za "jedyne" 430$ lub fatsharków za 240$ - to okazja.

Blisko 1/3 ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.