Skocz do zawartości

Blejzyk - ELF


rapier

Rekomendowane odpowiedzi

Takie płaty się lakierujea nie okleja. Można go z powodzeniem wylakierować na lustro. Trzeba jednak trochę przed tym poszlifować.

 

Ja to robie tak:

 

1. szlif -220

2.szlif 360

3. szlif 600

4. lakier - ja to robie z pędzla nitrolakiem (szybko schnie -15min , lakier rozrzedzony rozp. nitro do rzadkości)

5. szlif -600

6. lakier

7.szlif 600

8. lakier

9. szlif 800

10. lakier

11.szlif 1000 lub 2000

 

Można tą czynność powtarzać aż będzie lustro. Dodam że płat 1,2m tak lakierowany przytył mi 5g.

Folia będzie sporo cięższa i myślę da gorszą powierzchnię. Szkoda też kasy na folie bo nitrolak kosztuje za 1l - koło 13zł ;-)

 

Mam pytanko - ile model waży do lotu? Jakie ma obc.powierzchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem że skoro to szybowiec na hol i w termice pokręci czy nie warto by mu było zrobić sk? Na moje model będzie krążył poprawniej i lepiej niż na samych lotkach. Sam niedawno poczułem róznice przy samych lotkach i z sk. Sporo byś na tym zyskał.

NIe wiem jak ta v -ka działa ale mi te stery się nie podobają.

Zapodał bym klasyczny sk , a może warto dorobić mu ogon dlg ;-) taki jak ma hybrid dlg z arthobby.

Na zboczu same lotki wystarczą ale to już zależy od upodobań właściciela oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to modelik na zbocze a SK zawsze moge dadac dodajac kolejne serwo. JA jestem jednak zwolennikiem V Chocby ze wzgledu na mniejsza urazowosc tego ukladu.

I tak mam zamiar latac ze SK bo Elfa traktuje jako model treningowy przed nastepnym sezonem gdzie raczej bede latal tylko na zboczach bo to mi sie podoba najbardziej .

Jeszcze dzis ma do mnie przyjsc paczuszka :D:D STARLING ( Kwarcinski models ) :D:D:D :rotfl: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede latal tylko na zboczach bo to mi sie podoba najbardziej .

 

Mi też ta forma latania najbardziej się podoba i tak sk niepotrzebny niemal w ogóle jak pięknie nosi. Nie ma nic lepszego chyba od śmigania w wiaterku pchającym do góry. Problem tylko jeden mam - daleko na te zbocza ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.