Jump to content

Pierwszy samolot


Marcin_12
 Share

Recommended Posts

Witam,

od jakiegoś czasu posiadam helikopter rc i chciałbym zacząć przygodę z samolotami rc. Jako początkujący modelarz mam do was pytanie od czego zacząć przygode z samolotami rc czy od elektryka czy od spalinowego, czy zacząć budowę samolotu samemu czy kupić jakiś gotowy model. Zależy mi aby zestaw był mozliwie najtańszy mam do wydania 500-600 zł.

Wielkie dzięki za odpowiedzi !

Pozdrawiam Marcin :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

na pewno elektryk na początek najlepiej z EPP. Jeżeli to lubisz to model budujesz sam przy okazji zdobywając doświadczenie na przyszłe modele. Jeżeli nie lubisz takich prac to i tak warto samemu samolot zbudować gdyż w przyszłości na pewno będziesz chciał zbudowac cooś sam a nabyte doświadczenie w modelach za 300-500 zł na pewno przyda się w modelach pow 2tys zł.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nic nie masz, to zarówno kupno zestawu RTF, jak i budowa samodzielna wyjdą podobnie.

 

Zestawy są drogie, ale dostajesz kompletny, praktycznie zmontowany i wyposażony model, z całym osprzętem. Masz też gwarancję, że model będzie latał (chyba, że mu pilot przeszkodzi ;) ).

Wadą jest to, że w zestawach jest najgorsze jakościowo wyposażenie - chodzi o zysk producenta.

 

Budując samemu, możesz kupić tanio materiały, ale dochodzi kupno narzędzi oraz wymaganego wyposażenia. Musisz też poświęcić swój czas i pracę, lecz nie masz gwarancji, że ci za pierwszym razem wyjdzie. Tu bardzo dużo zależy od twojego zaangażowania, pracowitości, cierpliwości i dokładności. Osoby nerwowe i oczekujące szybkich rezultatów mogą sobie z tym nie poradzić, przy pierwszym podejściu.

 

Za to zyskujesz na jakości, bo sam sobie dobierasz wyposażenie i możesz wybrać lepsze opcje, niż to co dają ci producenci na "gotowo". Oraz rozłożyć wydatki na raty dostosowane do własnych możliwości.

 

Wszystko zależy od ciebie.

Poziom wydatków sumarycznych będzie podobny w obu opcjach. Jeżeli chcesz budować modele, to trzeba zadbać o własny warsztat. A to podnosi koszty dla pierwszego modelu.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, ja bym wziął na początek górnopłata z lotkami i sterami wysokości i kierunku, z pianki EPP. Można nabyć prawie w każdym modelarskim. Są one najlepsze w zestawach RTF (jak na naukę latania) i nie są aż takie drogie znowu. Górnopłat jest lepszy do nauki, bo po pierwsze jest trochę łatwiejszy w sterowaniu, środek ciężkości jest pod skrzydłem i są trochę wolniejsze. Polecam model Piper J3 CUB. No może być też własny model zbudowany, no ale trzeba tam już robić wyliczenia środka ciężkości no i zawsze coś może być nie tak. Pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.