Skocz do zawartości

naprawianie uszkodzonego skrzydła


laminat

Rekomendowane odpowiedzi

witam podczas wczorajszych lotów niestety odleciałem za daleko i zle oceniłem odległosc szybowca od drzew w wyniku czego szybowiec poprostu w nie wleciał - to nic gdyby nie fakt ze zaczał spradac w doł skrzydłem wobec czego nadział sie na gałaz ktrora rozorała skrzydło i to wyglada tak

aaaa0036ya5.th.jpg

aaaa0037fi5.th.jpg

moje pytanie brzmi jak to naprawic? bo ja nie mam zielonego pojecia - zebra sa z balsy 2mm keson to balsa 1mm i dzwigary to 8x3 pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli znasz profil skrzydla to mozna spokojnie wykonac nowe zeberka w calosci lub tylko czesci srodkowej (tej ktora brakuje + po 5mm zakladki w kazda strone zeby spokojnie ja przykleic)i wkleic je rownolegle do tego co pozostalo pod kesonem z przodu i z tylu. Wg. mnie to zadna filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzydełko ma bardzo prostą konstrukcję, jak pisze japim nie bedzie wielkich problemów z naprawą, troszeczke inicjatywy... :)

 

nadział sie na gałaz ktrora rozorała skrzydło i to wyglada tak

 

fajnie ta gałąź rozorała skrzydło, wycięła niemal równy prostokąt :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

moja propozycja dla szczesliwych posiadaczy skrzydeł styropianowych oklejonych czym popadnie

pękniecia klelę za pomocą np:

dwuskładnikowy distal z dodatkiem aerosilu tzn wypełniacza można bez

pękniecie topie lutownica transformarorowa tworzac klin i wypelniajac klejem

 

zalewam związe szlifunek ew troche szpachli nowe pokrycie i smigam

oczywiscie to wioswłko będzie troche iwecej warzylo

ale sie lata i nie peknie w tym samym miejscu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.