Skocz do zawartości

Hitec Flash 5X 2,4 GHz, odbiornik Corona CR6D


mazur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziwne zachowanie – utrata kontroli. Dwa razy straciłem zasięg (raz model rozbity w drugim przypadku po paru karkołomnych manewrach udało się wyłączyć silnik i model (delta) osiadł płasko na ziemi.

Następnym razem gdy model ostro szedł w górę słyszałem jak silnik na krótką chwilę się wyłącza następnie podejmuje pracę.

W pierwszym przypadku może i moja wina bo odbiornik upchałem byle jak w modelu, anteny poskręcane, w drugim i trzecim przypadku anteny były na zewnątrz. Zakłócenia w odbiorze po odlocie na max. 150 metrów.

Moduł Corony zamontowany w nadajniku HITEC Flash 5X. Z nadajnikiem gdy był jeszcze na 35 mHz też były kłopoty z zasięgiem.

Pytanie:

Czy moduł Corona jest zależny od "starych wnętrzności" nadawczych Hiteca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Czy moduł Corona jest zależny od "starych wnętrzności" nadawczych Hiteca ?

Wnętrzności nadawczych nie, ale w nadajniku jest więcej elementów mogących powodować problemy; choćby np. zasilanie.

 

Oczywiście musisz wykluczyć wadę samej Corony (np. źle podłączona antenka 2.4 wewnątrz modułu)

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem Coronę DIY we flashu5x. Miałem dokładnie te same problemy co autor wątku. Kilka ubitych kretów i wydr z powodu nagle zerwanej łączności. Za którymś razem z bliska słyszałem (20m) jak model na wodzie od nowa grał melodyjkę regulator - bindował się na nowo. Sprawdzałem wszystko co mi przyszło do głowy, w tym zasilanie oczywiście też. Podejrzewam, że u mnie te zerwania wystepowały częsciej, a że na nowo łączność nawiązywała się długo... W końcu wymieniłem moduł na FrSky. Na razie na kilkadziesiąt lotów nie zauważyłem żadnego trzepania ani utraty łączności. Może miałem jakiś felerny zestaw Corony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oczywiście musisz wykluczyć wadę samej Corony (np. źle podłączona antenka 2.4 wewnątrz modułu)

 

Okazuje się, że problem leży po stronie odbiornika. Odbiorniki CR4D przy tym samym nadajniku mają zasięg 900 m - zmierzone samochodem, na wysokości ok. 1,5 m , gdyby nie zarośla to pewnie i więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam moduł i też miałem przypadki zerwania łączności i właśnie nie wiem co mogło być przyczyną bo po kraksie wszystko niby działało ale nigdy nie pomyślałem ,że antena odbiornika.

A jak ustawiacie antenki w modelu???? bo ja zostawiam je luźno ???

Używam odbiorników 6-cio i 8-mio kanałowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiam- wyprowadzam jak radzą tutaj w kilku miejscach koledzy. Czyli pod kątem prostym do siebie. jedna pionowo ( w górę lub w dół) a druga poziomo ( w bok lub wzdłuż osi kadłuba). Poprawcie, jeśli tak nie jest najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.