Skocz do zawartości

Zbyt czuły buzzer


Chriss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem taki z buzzerem, gdyż gdy latam, to po 5 minutach latania on zaczyna mi pikać że li-pol dochodzi do granicy rozładowania. Szczerze mówiąc chyba jest zbyt czuły, bo gdy sprawdzam ile mAh mi zostało to oscyluje mi wskaźnik na około 50 % wciąż naładowanej baterii. Oco moze chodzić?? Czy muszę iść go wymienić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie patrz na wskaźnik. Zmierz napięcie na celach. Różnica może się brać z różnego wyskalowania obu przyrządów.

Wskaźnik może np. pokazywać 0 przy napięciu 3,2V, a Buzzer ostrzegać przy ok. 3,7V.

Dla wskaźnika będzie więc to 50% napięcia cel z zakresu 3,2-4,2V.

 

Jedyny sposób by sprawdzić napięcie przy progach zadziałania, niezależnym i dokładnym przyrządem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pamiętaj też że gdy pakiet jest obciążony to jego napięcie jest mniejsze. Wiec gdy sprawdzasz po odłączeniu z silnika no to napięcie rośnie w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chriss ustaliliśmy, że buzzer może być zbyt czuły. Pawła buzzer pikał po 15 min latania a Twój pika po 5. Nie przeanalizowaliśmy na ilu % gazu latasz. My z Pawłem lataliśmy na 50% i dlatego wyszło nam 15 min. Jak latasz na większym gazie to rzeczywiście może pikać wcześniej (zgodnie z tym co koledzy piszą - napięcie pod obciążeniem spada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.