Skocz do zawartości

Fox 2.32m FMS HK


Milko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety na film będzie trzeba jeszcze zaczekać :| , dziś dopiero pozgrywałem materiał. Coś na nim widać ale szału nie ma :wink: ,musze jeszcze to pokroić i wtedy wrzucę. Na YT jest cała masa filmów tego modelu i lata dokładnie tak samo :D a filmy ładniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Zdjęcia tej styropianowej zabawki - fajne ! Brawa dla fotografa !

Pytanie do Kołtuna: klocki Lego, im fajniejsze zdjęcia na opakowaniu to tym mniej bawią, są mniej plastykowe czy przestają być klockami ??? Pytam bo lubię nadal się nimi bawić....

Aha, Kołtun - definicja w/g B Wildsteina........

- przemądrzały Pan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem post kilka dni temu, ale nie chciałem zaśmiecać wątku. Ponieważ jednak koledzy rozpisują się na temat znajomych z Kalisza i plastyku wyrażę swoją opinię o Elaporze i nie tylko.

Mieszanka polistyrenu z niewielkim dodatkiem polietylenu nazywa się handlowo Elaporem.

Podaj link do informacji Multipleksa na ten temat, bo wszystko inne to raczej spekulacje. Wydaje mi się to być bzdurą dla poparcia tezy, że Elapor to styropian. Polej Elapor i styropian acetonem to zobaczysz różnicę. Na Elaporze brak śladów, a ze styropianu nie zostanie nic. Podstawowy składnik styropianu to polistyren, który rozpuszcza się w acetonie, a EPP (polipropylen) nie.

Elapor to raczej EPP z jakimiś dodatkami i wątpię żeby tym dodatkiem był polietylen.

Zwróć uwagę, że Twój Fox, a raczej materiał z którego jest wykonany ma strukturę kulek.

EPP też ma strukturę kulek. Czy to oznacza że jest styropianem? Chciałoby się powiedzieć: "Pies też ma kulki...".

 

Szkoda, że trwonisz swój autorytet na czcze przepychanki w stylu "Moje zabawki są lepsze niż styropianowy Fox". Dopóki modele służą rozrywce są tylko zabawkami. Ośmieszając cudze zabawki próbujesz wciskać nam niesprawdzone informacje wypisując elaboraty nic nie wnoszące do tematu.

 

PS Mam też propozycję, nie tylko do Jurka, żeby zwyczajem niektórych forów zwracać uwagę na pojedyńcze błędy ortograficzne lub literówki na PW, a nie wymyślać autorowi błędu od Maturzystów czy używać jeszcze "gorszych" tytułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć, dawno mnie nie było na forumo ... ale zainteresował mnie FOX z HK.

 

Zdjęcia tej styropianowej zabawki - fajne ! Brawa dla fotografa !

Pytanie do Kołtuna: klocki Lego, im fajniejsze zdjęcia na opakowaniu to tym mniej bawią, są mniej plastykowe czy przestają być klockami ??? Pytam bo lubię nadal się nimi bawić....

Aha, Kołtun - definicja w/g B Wildsteina........

- przemądrzały Pan

... Jurek, jedyny problem z klockami LEGO, to taki, że to juz nie ta jakość jaka była w latach 80 tych, kiedy kupowali mi je rodzice w sklepach Pewex.

Jestem po inżynierii materiałowej i wiem co mówię. Te obecne rozpadają się w rękach, maja gorsza tolerancje wymiarów, są z innego materiału, ostro zakończone brzegi dolne i w ogóle sprawiają wrażenie tłustych. Kupuje co prawda synowi LEGO w hipermarketach ale na szczęście mam wiele zestawów z lat 80tych - tego nic nie pobije. Dla porównania wolę MEGA BLOCKS - pasują do LEGO i "mocno" się łączą.

 

Wracając do wątku, chcę zamówić FOXa w HK. Co ja robię ??? Już nie mam miejsca w domu, tyle tych modeli kupionych i zrobionych samemu ze 3 w kartonach jeszcze do złożenia i to całkiem sporych rozmiarów (z 12 będzie w sumie) ..... a ja nadal chce kupować ..... - choroba.http://pfmrc.eu/images/smiles/icon_rotfl.gif

 

Nie wiem tylko czy zapłacę jakieś cło.

Jestem obecnie w Szkocji na kontrakcie i nie mogę już wytrzymać bez latania. Nowa aparatura czeka na mnie w Polsce (Futaba T8FG Super) i ją zabiorę po świętach.

Martwią mnie tez te przeróbki. Nie mam tutaj żadnych materiałów modelarskich a uwierzcie mi, w UK trudno o dobry sklep modelarski - dziwne co nie ?

Dużo jest takich małych sklepików jak to kiedyś u nas były.

 

Czy ma ktoś doświadczenie w opłatach celnych w UK ?

Brawo dla autora tematu.

Ładny model i piękne fotki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.