Skocz do zawartości

FunCub - kilka modyfikacji


pengo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

FunCub jest moim pierwszym modelem, więc na nim uczę się latać, rozbijam się i wprowadzam małe poprawki. Pierwszą wadą modelu to jego podwozie. Drut jest za cienki przez co podczas twardych lądowań wyginał się, a gdy kołowałem modelem po wyboistym terenie bardzo się bujał i czasem przez to potrafił się przewrócić na skrzydło.Drut tylnego koła też miał tendencje do wyginania się. Jedno z lądowań w wysokiej trawie zakończyło się wyrwaniem sporego kawałka spodu, później zaliczyłem kreta z wysokości około 10 metrów i przód samolotu znacznie się wygiął. Nadszedł czas na naprawę i przy okazji wprowadzeniu kilku zmian.

 

Tutaj widać piękną dziurę po podwoziu :)

Dołączona grafika

 

 

przód lekko zwichrowany

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wygięcie było na tyle duże, że musiałem rozciąć prawą stronę po wyprostowaniu wkleiłem rurki węglowe i zalałem klejem epoxy. Teraz samolocik jest usztywniony :)

Dołączona grafika

 

podwozie dałem z duraluminium, wymieniłem też koła na gumowe oraz dałem małe fioletowe kołpaki (innych kolorów nie było)

Dołączona grafika

 

Aby nie wyrwać już więcej spodu modelu wstawiłem łoże zrobione z żywicy i 6 warstw maty. Jest bardzo lekkie i bardzo mocne, dzięki znacznym rozmiarom siły podczas twardych lądowań rozkładają się na dużej powierzchni

Dołączona grafika

 

Tylne koło dostało grubszy drut oraz osadzone w solidnym uchwycie, które wykonałem z dwóch kawałków aluminium

 

Dołączona grafika

 

 

Dziś odbyłem próbne loty

Dołączona grafika

 

Podsumowując...

Model dostał trochę masy, nie mam wagi ale tak na oko to będzie ponad 200 gram

Aby go wyważyć wystarczyło cofnąć pakiet maksymalnie do tyłu. Rozstaw kół jest o 10cm większy i samolot jest niżej o 5cm wiec trzeba bardziej uważać na śmigła. Dzięki tym przeróbką świetnie się kołuje po nierównych nawierzchniach, samolot przestał się bujać na boki, dzięki dodatkowej masie jest stabilniejszy w locie. Pozostało jeszcze zająć się stroną wizualną, całość zostanie jeszcze raz pomalowana i dopieszczona aby znów FunCub mógł się ładnie prezentować :)

 

tutaj jest filmik z wcześniejszych lotów

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=C_qiLiSgbbo&feature=feedwll&list=WL

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Niezłe modyfikację, ja składając swojego Fun cuba własciwie nie mojego a mojego sąsiada na dno od razu dałem sklęjkę 3mm i do niej przykręciłem na 2 śruby podwozie....

 

Ciekaw jestem jak skręca twój fun cub na lotkach bo nasz w porównaniu z moimi deproniakami rwd i piperem tragicznie, ustawienie różnicowego wychylenia lotek niewiele pomogło, ale przesunięcie środka ciężkości do przodu dało bardzo dobry efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.