Skocz do zawartości

Wzgórza strzelińskie


moriq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was wie, czy na wzgórzach strzelińskich są jakieś zbocza, które nadawały by się do latania szybowcem? To tereny blisko Wrocławia a najwyższe wzniesienie Gromnik to prawie 400m n.p.m. więc teoretycznie wartościowe miejsce - ale jak w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@halabala83 - jestem z Oławy więc Bielawa to dość daleko a paliwo do auta nie jest tanie, do Strzelina i jego okolic mam jakieś 30km. Spróbuję tak jak piszesz od strony Romanowa, przyszły tydzień mam urlop więc zrobię ewentualnie rekonesans.

 

@Konrad_P - jeżeli okaże się, że to dziewiczy teren i nikt nic nie wie to jak wspomniałem, rekonesans i postaram się coś opisać, tyle że nigdy na zboczu nie latałem i nie wiem czy będę mógł obiektywnie ocenić które się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracając do głównego tematu wątku... byłem, zobaczyłem i okazało się, że tylko straciłem czas i paliwo bo mimo, że teren jest mocno pofałdowany to brak tam uczciwych zboczy. Przejechałem rejony od samego Strzelina przez Biały Kościół aż do podnóża Gromnika. Zdecydowanie dużo tam zboczy, jednak nachylenie większości nie przekracza na moje oko 10 stopni a ponadto praktycznie wszystko to pola uprawne. Znalazłem może ze dwa zbocza o właściwym nachyleniu ale jedno z nich to pole z jakąś kukurydzą i nachylone w kierunku północnym, tj głównego masywu wzgórz strzelińskich, kolejne było za to gęsto porośnięte niskimi drzewkami zbyt gęsto by lawirować między nimi.

Dodam, że moje poszukiwania były ze środka samochodu i mimo, że często zapuszczałem się na jakieś gruntówki to możliwe, że coś ciekawego przegapiłem, jednak to była by ta przysłowiowa igła w stogu siana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A oglądałeś zbocza wschodnie? Sądząc po widokach z Google Earth od strony Samborowiczek byłaby szansa, aby znaleźć jakieś zbocze nadające się do latania.

 

Poza tym w okolicach Strzelina jest wiele kopalń kruszyw wszelakiej maści. Przy takich kopalniach najczęściej znajdują się hałdy o dość regularnym kształcie i szerokim przedpolu. Oczywiście możliwe, że będzie zakaz wstępu na hałdy, ale pewnie nie na wszystkie. Sprawdziłbym np. Targowicę, kopalnie w Strzelinie, Górka Sobocka. W Targowicy hałda od strony drogi (wschodniej) nadaje się na latanie (często tamtędy przejeżdżam), tylko nie wiem jak z możliwością wstępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hałdę w Targowicy kojarzę i nawet zatrzymywałem się przy niej, ale wystraszyła mnie ilość wielkich kamieni która tworzy zbocze hałdy - lądowanie tam nie wydawało mi się bezpieczne.

Dj. napisz na którym zboczu tam latałeś? Przyznam, że sam oceniałem całość po tym od strony drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.