Skocz do zawartości

Rocket Car RC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś naszedł mnie taki ciekawy pomysł -zrobienia pojazdu który jeździł by na silnik rakietowy od rakietoplanu.

autkoxm6.jpg

1. Skrzydło zwiększające przyczepność (dociskanie modelu do ziemi)

2. Silnik rakietowy ustawiony idealnie równo

3. Tylne koła z hamulcem obsługiwanym jednym serwem

4. Przednie koła skrętne (jedno serwo)

 

Cały modelik wyglądał by zupełnie inaczej -to jest tylko rysunek poglądowy :) Używał bym silnika do rakietoplanów S8D o czasie pracy 10-12 sekund (ewentualnie dłuższym). Jak myślicie -czy coś takiego ma w ogóle sens ? Służył by do małych pokazów i kręcenia filmów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

probowalem juz czegos takiego-moj pojazd nie mial byc RC tylko po prostu wuzeczek samobiezny o napedzie rakietowym :) jeszcze nie mial "oblotu", ale jak tylko dostane albo zrobie silnik to bedzie :D ja zrobilem 3 regulowane skrzydla spojlera(1przod, 2 tyl)+pseudostateczniki

najwiekszy problem jest ustawic kola i silnik "idealnie"...

jak znajde to doedytuje tu fotke mojego wechikulu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to że takim pojazdem można w 12 sekund osiągnąć ogromną prędkość :) Wiesz jak będzie wyglądał filmik samochodu który w 10 sekund rozpędzi się do kilkudziesięciu km/h ?

 

Adamie czy mógł byś przedstawić zdjęcia i jakiś opis swojego modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak będzie wyglądał filmik samochodu który w 10 sekund rozpędzi się do kilkudziesięciu km/h ?

w 10 sekund do kilkudziesieciu km/h to przecietna osobowka sie rozpedza:)

zdjec nie mam, a owy pojazd zaginal.

moge przedstawic opis i rzut z przodu i z boku :)

ce91530f251903b3.jpg

calosc z balsy 3mm(poza kolkami i osiami), silnik na rysunku to najwiekszy jaki da sie tam wadzic :mrgreen: do oblotow planowalem cos ok 10x mniejszego

dokladnych wymiarow nie pamietam, a prototyp zaginal :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.