Skocz do zawartości

Aparaturka czy warto?


przemomokry

Rekomendowane odpowiedzi

no i sprawa softu bo niewiem czy jest tam po angielsku, czy trzeba szprechac

 

W moim MPX 3010 jest po niemiecku w praktyce wygląda to tak że muszę uźywać instrukcji po niemiecku i po angielsku + obrazki i jakoś daję se radę

A w MC-19 jest wybór języka chyba ?ale to potwierdzi Motyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to teraz Motyl zamęczy Cię MC-19 :D

 

Olo nie bądź taki uszczypliwy !!

 

 

Artur soft ma w 4 językach, D, ENG, FR i jakiś tam jeszcze chyba ruski.

 

Co do zalet tego nadajnika już nie będe sią powtarzał:) Jak mozęsz to wstrzymaj się z zakupem jeszcze, raz że sezon się kończy, dwa że jak kupie samochód ( chyba na dniach) to moze was tam odwiedze i będziesz miał okazje sam w ręku potrzsymać MC -19 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie miał ktoś do czynienia z tą aparaturką (FUTABA 4EX)?

Mam kilka pytań jak włączam mikser klapolotki to wszystko działa tylko albo skręt albo wysokość jest odwrotnie (zależy od ustawienia rewersów)

a drugi problem to miksuje mi drążek od gazu. jak zmienić żeby za kanal 1 odpowiadał inny drążek? Wszystko byłoby dobrze tylko instrukcja w języku angelskim i ciężko się tłumaczy(za fachowe słonictwo na mój słownik).

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań jak włączam mikser klapolotki to wszystko działa tylko albo skręt albo wysokość jest odwrotnie (zależy od ustawienia rewersów)

Nie dostałeś instrukcji po polsku?

 

Opcji klapolotek ta aparatura nie posiada wogóle (patrz mój post troszkę wyżej).

Ale na moje oko podepnij serwo lewego skrzydła do kanału 1 w odbiorniku, a serwo z prawego skrzydła do 2 kanału w odbiorniku - dla miksera ELEVON (nazwijmy to układem delta: lotki i wysokość).

 

Dla usterzenia V odpowiednie są kanały 2 i 4 (wysokość i kierunek).

W każdym razie jeżeli Ci nie działa jakiś mixer XXXXXX, to zamień wtyczki w odbiorniku (1 z 2, albo 2 z 4 w zależności od mixerka).

 

Drugiego pytania nie rozumiem, chodzi Ci o zmianę MODE nadajnika (czyli jak Ty lubisz sterować)?

Przykładowo MODE 2 (wg instrukcji tak ma 99% sprzętu w Ameryce) to gaz i kierunek w lewym drążku, a lotki i wysokość w prawym; co nie ma nic wspólnego z numerem kanału :)

Podepnij więc serwa zgodnie z instrukcją (jest narysowane na str. 7 instrukcji) i tyle możesz zrobić jak chcesz wogóle korzystać z mixerów.

 

Potem ewentualnie wciśnij MODE i SELECT razem, a nastepnie włącz zasilanie nadajnika.

Przyciskami DATA SELECT ustaw sobie ulubione MODE (od 1 do 4) i udaj się do serwisu FUTABY w celu zmiany mechaniki drążków :)

Mniej więcej tak jest w instrukcji na oficjalnej stronie Futaby :lol:

 

 

PS Z serwisem to sobie żartowałem, na pewno możesz to zrobić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hubert za podpowiedź.

A co do instrukcji to dostałem po polsku ale tylko jak ustawić podstawowe funkcje typu mixer, wychylenia serw, reversy itp. Jak zmienić mode znalazłem w instrukcji angielskiej ale słownictwo było tak fachowe że słownik nie dawał rady przetłumaczyć. Twoja podpowiedź ułatwiła sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.