Skocz do zawartości

Aparaturka czy warto?


przemomokry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy opłaca się kupić tą aparaturkę :

http://rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=162_187&products_id=1484

Poprzednią o którą pytałem w wątku o latające skrzydełko oddałem bo nie działał jeden kanał :cry:

Ta aparatura rozwiązuje sprawę budowy mixera delta :)

Ktoś kupował w tym sklepie? Wszystko było ok?

A może polecacie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

Ja kupiłem ten nadajnik , co prawda jeszcze nim nie latałem .Jest ładnie wykonany ale jest on na zwykłe paluszki. Ja jak go kupiłem to nie miałem nic czyt odbiornika serw i teraz torche załuje bo ten zestaw za 500zł sie bardziej opłaca kupic.ALE NADANIK POLECAM TAK SAMO SKLEP RC SKORPION PACZKA PRZYSZŁA PO 4 DNIACH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie jaki do tego odbiornik?

zastanawiam się nad:

http://www.allegro.pl/item140823048_odbiornik_hitec_hfs_05_ms_35mhz.html

lub

http://www.allegro.pl/item139342588_rex_5_mpd_jeti_35mhz_faktura_gwarancja.html

opłaca się je wziąć

Tylko nie wiem czy będą pasować do tej aparatury i kwarców które są w komplecie.

Chętnie bym wziął jakiś futaby z tego samego sklepu ale brak gotówki :cry: a nie chcę tych za sto pare zł bo mają mały zasięg jak brać to coś lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z gościem ze sklepu i mówił że oba będą działać bo też ma futabe tylko nowszą i nie ma problemów wszystko chodzi bez zastrzeżeń

a wy jak byście mieli te dwa do wyboru to który byście wzieli?

rex5 ma failsafe a hitec nie poza tym zasięg i reszta prawie identyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była cala dysukcja na temat tego nadjnika na tym forum :!:

Wcześniej nie chciałem się wypowiadać, bo akurat sprzedawałem Flasha5x i mogłoby to wygladać na reklamę :)

Radio sprzedałem i mogę przedstawić pewne uwagi dotyczące tej Futaby.

Nie widziałem nadajnika na oczy, ale powiem po prostu czego w nim nie ma na podstawie instrukcji obsługi, a co wg mnie może być przydatne.

- nie ma przycisku gaszenia silnika spalinoweg (chyba można to zrobić trymerem, jednak przy lądowaniu wydaje mi się to bardzo utrudnione)

- nie ma timera (czasami mi się przydaje, ale da się żyć bez niego)

- ma tylko 4 kanały; (to wg mnie największy ból)

Oczywiście można powiedzieć, że 5 kanał nie jest potrzebny, bo gaz, kierunek, wysokość i lotki to 4 kanały :)

Z drugiej strony można też powiedzieć, że piąty kanał to byłyby klapolotki (no potrzeba mixerka), albo klapy, albo podwozie, albo spust migawki aparatu, albo cokolwiek...

 

Jednak mi chodzi tylko o lotki na oddzielnych serwach (nie przez Y kabel, bo to zupełnie inna sprawa).

Niestety w tym radiu nie do zrealizowania (nawet gdybyśmy zrezygnowali z kierunku, albo czegoś innego).

Dla mnie oddzielnie sterowane i trymowane lotki to jest duża wygoda (niemalże jak rewersy).

 

Nie chodzi mi o zniechęcanie do zakupu, a jedynie o taką małą informację.

I tak nie ma na rynku nawet zbliżonej cenowo konkurencji :D

 

Odbiorniki podobne.

HFS 05 ma taki zapas zasięgu, że do małych modeli można zwinąć antenkę na dołączony specjalny kawałek plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam rozwazam kupno nadajnika, bo to co mam co prawda nigdy mnie nie zawiodlo (robbe terratop + dolozony "Zbigowy" modulator ), ale to radyjko mam juz 12 lat i chyba sie na cos skusze, myslalem o futabie 9

troszke drogie ale ma wszystko co moze mi sie przydac przez kilka nastepnych lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam rozwazam kupno nadajnika, bo to co mam co prawda nigdy mnie nie zawiodlo (robbe terratop + dolozony "Zbigowy" modulator ), ale to radyjko mam juz 12 lat i chyba sie na cos skusze, myslalem o futabie 9

troszke drogie ale ma wszystko co moze mi sie przydac przez kilka nastepnych lat

 

No to teraz Motyl zamęczy Cię MC-19 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HITEC może ma radia nie do końca pewne, ale odbiorniki naprawdę są świetne, znam dużo osób mających radia konkretnych firm a latają na odbiornikach HITEC, są dobre jakościowo tanie i co najważniejsze można je naprawić w polsce, bo REX-a to trzeba wysyłać do czech i czekać ponad miesiąc, tak miałem ze swoim, a jak kupisz odbiornik w ART HOBBY to będziesz miał w razie draki zniżkę na naprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz Motyl zamęczy Cię MC-19 :D

osobiscie nigdy nie mialem do czynienia z Graupnerem, i nie mowie ze to zle radyjko, ale niema syntezy

choc ta synteza to sprawa dyskusyjna bo w rekach jakiegos barana moze narobic sporo szkod ( a znam takie przypadki na ziemi Lubelskiej :D ), jak byly kwarce to sprawa byla przynajmniej troche bezpieczniejsza

no i sprawa softu bo niewiem czy jest tam po angielsku, czy trzeba szprechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.