Skocz do zawartości

Prosze o pomoc


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bindowanie to "nauczenie " odbiornika odbierania twojego nadajnika ale ma to miejsce tylko jeśli masz aparaturę na 2.4 GHZ .Jeśli masz aparaturę ze zwykłą wysuwana anteną masz na MHZ czyli radio i odbiornik posiadają specjalnie dobraną parę kwarców które się ze sobą komunikują i określają na jakim kanale jesteś

GHZ -Bindowanie najczęściej odbywa się tak: włącz nadajnik potem model przy odbiorniku powinien być mały przycisk który po wciśnięciu zmusi odbiornik do wyszukania pasma twojego nadajnika (jak piknie to znaczy że się zbindował) Sposób może się trochę różnić w zależności od producenta.Czasami wymaga to jeszcze odpowiedniego łączenia zworek na odbiornikach.

MHZ-czyli albo 35mhz ,40mhz......tu tylko można sprawdzić w takim przypadku czy kwarce są dobrze usadowione (to taki element z "metką" na której jest podane pasmo) i zobacz czy nie urwała się antena odbiornika .Jeśli to nie pomoże postaraj się o możliwość sprawdzenia tego w sklepie modelarskim lub u jakiegoś modelarza poprzez zamianę kwarców lub odbiornika bo ewidentnie masz problem z komunikacją nadajnik-odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój problem polega na tym, że:

 

Przy włączaniu tego nadajnika wszystkie przełączniki powinny być ustawione w stanie neutralnym. Teraz przypuszczam, że po włączeniu radia pisze na wyświetlaczu "SWITCH ERROR!" Wyłącz odbiornik, wyłącz nadajnik, ustaw wszystko w neutralu, włącz nadajnik, włącz odbiornik.

 

Pozdrawiam. (To są tylko moje przypuszczenia, nie jestem pewny w 100% ale w 90%.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłeś prawidłowo kwarce?

W przypadku aparatur 35MHz to pierwsi podejrzani.

 

Kwarc RX do odbiornika i mocno wsadzony w gniazdo.

Kwarc TX do nadajnika i mocno wsadzony w gniazdo.

 

Pytanie też, czy bawiłeś się podłączaniem nadajnika do komputera i trenowania na symulatorach, lub próbowałeś np. ładować nadajnika z jakiegoś zasilacza?

 

Trzymałeś może długo włączony nadajnik, ze schowaną anteną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bawiłem się nadajnikiem a kwarce były już włorzone (wstyd) jak dostałem model

możliwe że ampka leżała włączona

Możliwe zatem, że spalił się kwarc lub co gorsza moduł nadawczy.

 

A co do kwarców to nie zaszkodzi sprawdzić czy są włożone prawidłowo. Ktoś mógł się kiedyś pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie uszkodziłeś kwarce . Musisz kupić albo pożyczyć zestaw nowych kwarców i zobaczyć czy po ich wymianie będzie wszystko ok . jeżeli to nie pomoże to prawdopodobnie uszkodziłeś moduł nadawczy . Jeżeli aparatura leżała uruchomiona przez dłuższy moment bez wyciągniętej anteny to zapewne została spalona końcówka mocy . Gdy zostaje ona spalona to nie będziesz miał wogole zasięgu albo nie przekroczy on 5 metrów .

 

Odpowiedz sobie na pytanie czy uruchamiałeś aparaturę bez wyciągniętej anteny . Jeżeli to robiłeś i trwało to dłużej niż minuta to musisz kupić nowy nadajnik lub przerobić ten co masz na 2.4 ghz . To jedyna opcja z takiej sytuacji . Chociaż bardziej będzie się opłacało kupić nowy nadajnik ponieważ koszty naprawy tego z zestawu mogą znacznie przewyższyć jego wartość. Większość tych aparatur dołączanych do modeli to syf , jeżeli chcesz zacząć poważnie bawić się w modelarstwo to polecam kupić lepszy nadajnik .

 

Pozdrawiam . Mam nadzieję że pomogłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.