Skocz do zawartości

Speed 400 aero w Budowie


ReMo

Rekomendowane odpowiedzi

MODEL W BUDOWIE

Dane:

 

* rozpiętość: 870 mm

* długość: 820 mm

* masa:

o bez akumulatora: 380g

o z akumulatorem 2S: 508g

o z akumulatorem 3S: 535g

* Materiał: balsa 3mm, 0,8mm, 5x5mm, 3x5mm, 3x3 mm, sosna 3x5mm, 3x3 mm, sklejka balsowa 3 mm

* Zestawik napędzający który zastosuje to:

# silnika Dualsky XM3530CA-12T

# regulatora 25A Dualsky XC2512BA

# pakietu Li-pol Dualsky 1800mAh 3S (11.1v) 28C

NA tym pakiecie powinien uzyskać ciąg 850g lub nawet więcej

 

Budowe modeliku zacząłem od kadłuba,wzmocniłem konstrukcje listewkami sosnowymi :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Teraz troche opisu:

Wydrukowalem plan i budowa sie zaczeła... zachwycony tym modelikiem nie sprawdziłem nawet czy mój plan jest 1do1 okazało sie nie jest o okolo 7 czy nawet 5% mniejszy (nie chce mi sie tego dokładnie liczyć) zmartwiło mnie to troche tym ze jest troszeczkę problemów trzeba serwa inaczej ułożyć,z pakietem również trzeba pokombinowac ale dla chcącego nic trudnego... teraz chwytam się za skrzydełko a potem oklejanie.:D kupiłem folie czerwoną i białą kadłub bd calutki Biały z czerwonymi paeczkami:D reszte zobaczycie sami....

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wadze ~370g na pół gazu pionowo w górę szedł :)

 

 

Silnik RAY CD2830/09 1300obr/V

Regulator SS 30a

Serwa lotki e-sky (jedno serwo na lotkach) wysokość tower pro sg90 i kierunek Pelikan 8g

Akumulator to 800mah 3s flightmax

 

Fajnie to lata polecam :)

 

 

Nie przesadzaj z tym ciągiem bo cegiełke zrobisz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie wiem jak lata:P ale jak tak to 670g wystarczy:)

Witaj ReMo,

pewnie widziałeś mój wątek o tym modelu, jeśli nie, to zapraszam do obejrzenia.

Masa mojego modelu RTF wyszła na poziomie 550 gram.

W moim opisie znajdziesz też dokładną informację o osprzęcie, który zastosowałem.

Model lata na śmigle APC SF 10/4.7

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kolego ładnie.. moj jest mniejszy o troche od orginału ale to nic trosze problemow z rozmieszczeniem serw i akumulatora. Wzmocniłem duzo kadłub... teraz boje się o stateczniki bo mialem miękka balse.. zobaczymy w praniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmocniłem duzo kadłub... teraz boje się o stateczniki bo mialem miękka balse.. zobaczymy w praniu

Nie masz się co martwić. U mnie miękka balsa 1,5 i 2(najlżejsza z najlżejszych) pracuje na skrzydłach, żebrach, statecznikach modelu 2,2m. Uwierz, że nie ma lekko jak silnik telepie całą konstrukcją. Nawet lepiej, że dałeś miękką balsę, powinno być mniej problemów z wyważeniem. Jedynie trzeba będzie uważać na przenoszenie, transport, żeby nie łamać tych elementów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam fotkę zaraz :) Kopyto już miałem a garb wyszedł tak w stylu F3a :)

 

 

Ster kierunku jest tak pięknie bo drugiego zawiasu nie ma :)

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Kabinka to wersja próbna :)

 

Nie miałej butelki dobrej tylko na całej długości etykieta była przyklejona klejem dlatego nie jest tak czysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Myślałem że ukończe speeda na koniec wakacji (ze względu na brak kasy na folię).Dziś sobie przypomniałem że rodzice 4 lata temu kupowali jakąś folię do oklejania mebli. Znalazłem całą rolkę.Na początku chciałem sprawdzić czy pod wpływem wysokiej temperatury kurczy się-miłe zaskoczenie,zachowuje się jak folia "modelarska".Na próbę okleiłem statecznik.Folia okazała się rozciągliwa po podgrzaniu i podatna na uszkodzenia przy wysokiej temp. Cały model oklejałem za pomocą ściereczki(na folię ścierka i żelazko).Wyszło nawet znośnie ale kolor wogóle nie pasuje do całości,ale myślę że i tak dobrze,że znalazłem tą folię :).Przy modelu zostało jeszcze połączyć popychacze ze sterami. Możę jutro oblot (o ile silnik okażę się dobry)

 

Parę fotek:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zobaczymy jak to będzie :)

 

Sorry za liche foty ale ciemno się robi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :] ale i tak w planie mam zmianę grzbietu na taki jak w planie,ale narazie tak się wylatam.Jutro spróbuje wytłoczyć nową kabinkę i zrobię konstrukcje kabiny.Najlepsze w tym modelu(kadłubie po odbudowie) jest to że robiłem go ze ścinków balsy i sosny. Nic nie włożyłem w budowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :] ale i tak w planie mam zmianę grzbietu na taki jak w planie

Model wygląda nieźle, chociaż jak dla mnie garb jest za wysoki przy ogonie, zresztą jak sam zauważyłeś, będziesz chciał go przerabiać.

Moim zdaniem mogą pojawić się problemy z wyważeniem - dość dużo dodatkowego materiału za środkiem ciężkości i blisko ogona.

Jeżeli uda Ci się go wyważyć poprawnie przy tej konstrukcji, to w locie nożowym może być lepiej - większa powierzchnia boczna kadłuba.

 

pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżę tamat :) Speed latał przez cały lipiec u babci na placu zabaw. Leciał raz na plecach a tu przedemną drzewo,spanikowałem i pomyliłem wysokość (a byłem 1m nad ziemią) skutek wiadomy-cały przód do odbudowy. Na szczęsie model rozbił sie tak, że lisewki się poodklejały a nie pomiażdżyły. Narazie nie mam czasu na budowę bo wakacje się skończyły.Pewnie go odbuduje w ferie albo kiedy tam. Teraz mam czas na 10 minut lotu przed blokiem o 19 więc cieniutko z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.