Skocz do zawartości

AXN floater vs swierszcze :)


xader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż dzisiejszego dnia postanowiłem polatać i w końcu wsiąść się za mocowanie turnigy cam (przyczepiony rzepą do kadłuba za mocno "latał" i filmy były do :ass: ).

 

Pierwszy lot z mocowaniem do owiewki przyciśnięty gumką - wideo wspaniałe, jedyny problem to zbyt ciężki przód).

Było późno ale w miarę widocznie (zachód słońca), w dodatku wiatr się uspokoił - poszedłem do mieszkania po nowy pakiet, pakiet bardziej do tyłu, kamerę również cofnąłem i efekt natychmiastowy - leci prosto a jak chce od razu pnie się do góry.)

 

Filmik poniżej, jeszcze przedstawię swoje nauczki poparte kraksami bądź innymi uszkodzeniami i wytłumaczę dlaczego dodaje świerszcze do listy:

1. Samolot przechyla się w lewo jeżeli lewa lotka się unosi - ster wysokości działa inaczej :).

2. Jeżeli wieje - odpuść. (przynajmniej na początku procesu uczenia się).

3. Jeżeli ojciec mówi że se poradzi - se nie poradzi.

4. Standardowe mocowanie skrzydeł AXN'a jest do :ass: - gumka lateksowa sprawuje sie doskonale.

5. Jeżeli masz 10 metrów za sobą ośmiometrowe drzewo - odsuń się 100m :)

6. Nie demonstruj siły napędu przy wyjętych skrzydłach - patrz pkt.4 i lateksowa gumka :) (Silnik, regulator spalony, silnik nawinięty od nowa, regulator nowy)

7. Uważaj jak zamykasz drzwi od samochodu :)

 

i

 

 

8. Nie lataj podczas zachodu słońca na polu z wysoką trawą, bądź w każdym innym wypadku kiedy matka natura się na ciebie uweźmie.

 

Po starcie samolotu, co jakieś 20-30 sekund jakiś owad przelatywał mi około ucha - odchodziłem 1-2metry i miałem spokój na pół minuty. W którymś momencie rzuciło się na mnie kilka insektów i instynktownie zacząłem machać ręką spuszczając AXN'a z oczu - po odwróceniu się samolot się niebezpiecznie zbliżał do przewodów napięcia i budynków, spanikowałem i samolot zrobił bum.

Samolot po pierwszych oględzinach wygląda na nie uszkodzony. (na tle poprzednich pozostałości)

 

Z czystej zawiści powiem iż wracając autem 3 zakończyło żywot na szybie samochodu :), nie wiem dokładnie czy to były świerszcze - insekty na oko - 2cm, latają i robią sobie przystanki na źdźbłach trawy. Skubane widziałem latające zaraz pod oknem (około 3 metry wysokości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7. Uważaj jak zamykasz drzwi od samochodu :)

 

POPIERAM W 100% mi ostatnio udało się zmiażdżyć 15cm węglowej rurki, po wlazła w drzwi. Ale teraz mam aluminiową i nie mam problemów z zasięgiem bo czasem przy węglowej, jak rurka zasłoniła antenę, to model lubił sobie szarpnąć sterami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to mniej więcej tak:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Gumka do kupienia w pierwszym lepszym pasmanteryjnym.

Skrzydła nie odpadają przy dużym wietrze a podczas niezbyt ładnego lądowania odsuwają się od kadłuba (nie wypadają kompletnie).

 

wg.: http://beta.ivc.no/wiki/index.php/AXN_Clouds_Fly można popróbować z magnesami/gumkami recepturkami/haczykami ale podczas wizyty u rodziców zobaczyłem tą gumkę i od razu mi się to spodobało.

 

 

Przy okazji nowy punkt - nie trzymać czarnej owiewki w samochodzie na słońcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.