Skocz do zawartości

odpalanie silnika


Misha

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie w os 46 świeca A8 przy pierszym starcie prąd mam ustawione na jakieś 3A wg. miernika w panelu. silnik pali na rys. czy gaźnik masz dobrze wyreguloiwany ?

 

napewmo iglica musi być ustawiona na ok 1-2 obrotu od max wkręcenia. niskie ustawisz później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkrawcz1, postępowałem dokładnie jak kazałeś i silnik pali jak ta lala :)

Przepaliłem 2 baki na bogatej mieszance, to teraz mogę ustawić mieszankę na uboższą?

Zrobić to przez odkręcenie iglicy ?

 

Dziękuje Wszystkim za pomoc przy uruchomieniu silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić to przez odkręcenie iglicy ?

Nie zupełnie. Gdy odkręcasz iglicę składu mieszanki to wzbogacasz mieszankę, gdy wkręcasz iglicę to zubażasz. Rozumiem, że mówisz o tej włąsnie iglicy. Gdy silnik przepalił dwa zbiorniki to możesz już wkręcać go na najwyższe obroty - czyli wkręcać iglicę, gdy będziesz odkręcał czyli wzbogacał to zauważysz, że obroty maleją. By wyregulować tak jak do lotu po odpaleniu silnika wkręcasz powoli iglicę - zauważysz, że obroty wzrastają. Operację tę przeprowadzasz na całkowicie otwartej przepustnicy. Więc wkręcasz do momentu gdy obroty przestaną wzrastać. Gdy tak siestanie mozesz wrócić o dwa ząbki by mieć pewnosc, że nie zgasnie.

Jeśli operacja ta przeprowadzana jest z silnikiem zamocowanym w modelu i przed startem to gdy ustalisz obroty max iglicą - na max otwartej przepustnicy - unieś dziób modelu pod kąten ok 45 st do góry i zwróć uwagę co sie dzieje z obrotami. Jeśli nagle wzrastają - silnik w końcu stanie - odkręć z wyczuciem o ząbek lub kilka iglicę celem wzbogacenia mieszanki. Jesli natomiast silnik pracuje nadal równo to wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, mam pytanie odnośnie panelu startowego, w moim panelu do grzania świecy są dwa wejśćia zielone czy jest jakaś zależność, chodzi mi o podłącznenie biegunów, z góry dzieki za info.

 

Skoro są dwa zielone to chyba mówi samo za siebie...

Jeśli zadasz sobie pytanie na jakiej zasadzie pracuje świeca żarowa to odpowiedź również nasunie się sama.

Ludzie używajcie swoich szarych komórek to naprawdę nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do żarzenia świecy używaj tylko prądu o stałym napięciu (1,5V), który znajdziesz w przenośnych źródłach energii! Tylko nie pomyl biegunów! Pamiętaj, że ten prąd charakteryzuje się stałym kierunkiem przepływu, więc w zależności od tego jak go podłączysz, tak popłynie przez Twój układ. :) Polecam też zapoznanie się z prawem Joule'a.

 

[...] przecież wszyscy wiedzą że jak się plus podłączy do bolczyka świecy a minus do obudowy do będzie grzała a jak odwrotnie to będzie chłodziła :D

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Po wyedytowaniu post mi się podoba :D

A do kolegi volt777 - jeśli masz nowy panel, to pewnie były dołączone do niego dwa bananki 2mm z zielonymi osłonkami. One właśnie są przeznaczone do zamontowaniu na przewodzie z fajką do świecy i nie ma znaczenia, jak podłączysz biegunowość bo i tak świeca będzie świecić. Pewnie i tak niektórzy jeszcze dopiszą, że jednak podłączona odwrotnie będzie "zaciemniać" i w biały dzień zrobi ciemności egipskie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.