Skocz do zawartości

Budowa RWD-5 by Skazoo


Marcin_12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest to moja pierwsza budowa samolotu rc. :)

 

Pierwsze koty za płoty !

Części już wycięte i posklejane, kadłub i skrzydła nadal w budowie.

 

PS. Będę starał się dodawać nowe posty jak tylko będą postępy w pracy, z czasem bardziej się rozpiszę ;)

 

Pozdrawiam :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Listewki sosny z przodu kadłuba masz źle wklejone, końcówki powinny przylegać do wręgi silnika, wtedy konstrukcja będzie wytrzymalsza. Generalnie radzę bardzie wzmocnić przód (zalaminować lub więcej listewek), bo mój RWD-5 ciężko znosił krety na dziób :)

 

Ogólnie, jak na razie ładnie Ci idzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pieknie ci idzie jak narazie, oby tak dalej :D . Też robilem RWD ale zle wywarzylem pakiet w kadlubie i gdy rzucilem samolot to chwile lecial, a gdy puscilem gaz to pionowo wlecial w ziemie :( . Wiec gdy juz zrobisz swoj to pamietaj by go dobrze wywarzyc bo szkoda by bylo takiej ladnej konstrukcji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle wywarzylem pakiet w kadlubie

pamietaj by go dobrze wywarzyc

Dokładnie! Ja przed lotem dokładnie warzę pakiety na średnim ogniu. Są wtedy mięciutkie i nie są łykowate. Dobrze, żeby przed warzeniem skruszały przez noc za oknem. Aha, do warzenia używam gara, a nie kadłuba. Mniam!

 

http://www.sjp.pl/co/warzy%E6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zastanawiało mnie czemu dziób w RWD jest tak zaprojektowany (konkretnie jego wzmocnienia) że jego dziobowa część aż się prosi o połamanie-albo jest to celowa strefa "zgniotu " by reszta kadłuba nie uległa destrukcji albo błąd konstruktora .

Osobiście dodałbym jeszcze poziomo listwy na górze i na dole " komory silnikowej " biegnące od wręgi do listew idących z dna kadłuba do listew pod skrzydłowych, a tę ukośną listwę wkleiłbym odwrotnie -tak by szła od dołu wręgi silnika.

Pzykład -tu wprawdzie nie w 100% to o czym pisze ale jest zbliżone w części dziobowej -brak tylko listwy górnej ale tam to zastępuje klocek styroduru (tam miałem inne mocowanie silnika)

Taki układ listew był sprawdzony przez zemnie w kilu modelach i żaden nie uległ destrukcji a bywały nawet "lądowania " pionowe :)

W przypadku wykonania RWD w-g planów wydaje mnie się że dziób przy crashu złamie się w górę w okolicy łączenia się maski z "kabiną"

EDIT dodam tylko że jednym z najmocniejszych kształtów konstrukcyjnie jest zamknięty trójkąt.

 

Dołączona grafika Mniej więcej ja zrobiłbym tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie słuchaj Madriana bo ci radzi

Jedyna rada to kretować.

ja radze nie kretować,a tak bez żartów to pancernego latającego modelu nie zrobisz z żadnego materiału (chyba że gumowatego to tylko z EPP) ale parę listewek mądrze rozmieszczonych zwiększa przeżywalność modelu ,oczywiście do pewnych prędkości zderzenia i twardości "lądowiska".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.