Skocz do zawartości

Regulamin makiet RC


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule .

Przymierzam się do wykonania makiety polskiego samolotu w rozmiarze ok. 1500-1700 m i chciałbym dowiedzieć się wszystkiego ,co i gdzie i jak muszę wykonać ,aby móc startować ( raczej uczestniczyć ) w pokazie makiet RC.

Dobrze by było ,aby ktoś podał mi namiary na regulamin makiet RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki:

 

AP - regulaminy

 

i F4 - pdf

 

Tomku raczej 2-3 m jeśli ma to być makieta trudno jest zrobić makietę 1,7 m wiele samolotów się nie da zrobić w tak skali (zbyt mała głębokość płata, szczegóły będą ginąć itd.)

 

dodam tak "na zachętę" - ósemka poziomo i opadanie po okręgu :wink:

 

Podpowiem - pierw model obloty, ćwiczenia programu, następnie "umakietowienie"

Tak najszybciej osiągniesz formę na zawody.

I to o co najtrudniej - musisz mieć lotnisko a nie rżysko.

 

napisz proszę jakie samoloty masz na mysli - podpowiem co wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z makiety zostałem szybko wyleczony ( w między czasie telefon do przyjaciela :devil: )

Powiedział mi coś takiego - minimum 2,5m i 20 kg wagi .

 

No to zostaje mi albo semi-makieta ,albo porostu model o dość wysokim podobieństwie do oryginału , jednak bez przesady w kosztach i wykonaniu. :?

 

Samolot to polski.... , jednak 1,7 m to max, na jaki się mogę porwać .

 

Edit:

 

Figury do wykonania są dość trudne o ile mają być precyzyjnie zrobione ,więc udział jako taki w zawodach odpada .

Na razie muszę ćwiczyć i ćwiczyć i.... i na razie daleko mi do czego-kolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figury do wykonania są dość trudne o ile mają być precyzyjnie zrobione ,więc udział jako taki w zawodach odpada .

Na razie muszę ćwiczyć i ćwiczyć i.... i na razie daleko mi do czego-kolwiek.

 

Swoja drogą radzę ci przejechać się parę razy na takie zawody i jak najszybciej zacząć w nich startować. To ze będziesz sobie latał u siebie to raczej niewiele daje. Najlepiej latać z kimś w tym wypadku z sędziom który by oceniał twoje postępy. No i w tym wypadku należy latać tak jak samoloty latają a nie modele a to tez nie jest proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Twój telefoniczny przyjaciel miał rację.

 

Witaj najbliższe to chyba na Bemowie w W-wa 1-2 września. W kalendarzu giganty akrobacyjne ale chyba mają być makiety - dopytam i dam znać.

Daj znać jak byś chciał przyjechać. (pewno zagonią mnie tam do jakiejś roboty)

 

Mam nadzieję, że nie P11. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby, gdybym przyszedł w kurtce i pilotce z avataru, no nie? ;) Ewentualnie ciagnąc na sznurku Spitfire'a zabawkę :P

Na kurtkę jest zdecydowanie za gorąco, a co do pilotki... to powiedzmy, że też za gorąco :D .

Do imprezy zostało półtora tygodnia, to coś wymyślę, żeby być rozpoznawalnym, bo chętnie bym się spotkał z forumowiczami.

 

Na razie mam jeden pomysł z gatunku ekstremalnych: może w czasie lotów konkursowych wyjmę na swój nadajnik? Wtedy wszyscy się na mnie rzucą i będzię wiadomo, że to ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.