Skocz do zawartości

Twincopter Scorpion


ECO400
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

No, dzisiaj trochę zrobiłem przy Twincopterze. Tak jak mówiłem zmieniłem trochę koncepcję Dawida, na początek skróciłem rurki i na nich zamocowałem profil kwadratowy 12x12mm.

Dołączona grafika

Po nasunięciu profilu nawierciłem rurkę i profil w celu zabezpieczenia przed rozsunięciem. Śrubka została wkręcona na klej.

Dołączona grafika

Zamocowałem też silniki i przedłużyłem ich kable

Dołączona grafika

Copter dostał też podwozie od 450 i na obecną chwilę prezentuje się tak:

Dołączona grafika

Jutro dorobię dźwignie do których będę mógł zamocować snap, poprzednie rozwiązanie dawało bardzo małą możliwość ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że będzie to monolog, no trudno.

Dzisiaj zabrałem się za zrobienie dźwigienek, wygląda to mniejwięcej tak:

Dołączona grafika

Dźwigienka będzie odkręcona i ładnie opiłowana, żeby miała "ręce i nogi".

Mocowanie serwa wymyśliłem w następujący sposób:

Dołączona grafika

Wypiłowałem kanalik na grubość laminatu (1,5mm), następnie go dociąłem i wkleiłem przy pomocy CA. Całość została oszlifowana. Serwo będzie zamontowane na klej + opaska zaciskowa jako zabezpieczenie. Innego w miarę sensownego mocowania nie udało mi się wymyśleć. Całość będzie wyglądała mniej więcej tak:

Dołączona grafika

Czekam jeszcze za snapami kulowymi bo udało mi się popsuć kulkę :shock: oraz za piastami do śmigieł. Mam nadzieję na początku tygodnia ulotnić maszynę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Panowie, projekt prawie skończony jednak mam problem gdyż nie mogę ustawić rewersu na Yaw, płytka zamiast kontrować przyspiesza obrót. Czytałem wątek na RCG odnośnie KK ale procedura stamtąd się nie sprawdza. Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tym sterownikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Od razu projekt upadł".

Sam siedzę w Panther V od dwóch lat i nic nie śle na forum, bo tylko czatują, co nie którzy jak se....ulżyć, żeby coś wybrzydzić i wytknąć.

SW-4 Puszczyk także zaczęty, i jest w trakcie jak będę miał coś do zapytania, to zapytam.

Lim-6M także czeka na finał, niebawem.

Powiem raz, nie tylko forum człowiek żyje, a brak postępu na forum w moim przypadki nie ma się do postępu w realnym stanie projektu, zaraz będzie umarł, umarł, a sami nawet z nudów kleju nie odkręcicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.