Skocz do zawartości

Twincopter Scorpion


ECO400
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W piątek dostałem części do budowy twincoptera od Mirka z www.abcrc.pl . Oto co znalazło się w paczce:

 

moduł KK (od lewej: MKDU, Cyberdrones, KK)

Dołączona grafika

nas interesuje ten moduł:

Dołączona grafika

jego wykonanie jest na dosyć dobrym poziomie, jedynie co bym zmienił to mocowanie żyroskopu i zmienił płytkę na grubszą. Producent chciał przyoszczędzi i zamiast 1,6-2mm dał 1mm przez co jest dosyć giętka i przy większym crashu może się połamać.

 

silniki i śmigła (śmigła do wymiany, za miękkie)

Dołączona grafika

 

serwa do sterowania silnikami

Dołączona grafika

 

regulatory

Dołączona grafika

 

i jeszcze dokupiłem w HC taki system oświetlenia, coby model bardziej makietowo wyglądał :wink:

Dołączona grafika

 

z założenia ma wyglądać tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

jutro wybieram się do sklepu po części na budowę ramy. Będę musiał zamówić jeszcze wycięcie kilku elementów z ALU lub z twardego plastiku na CNC (mocowanie ramion obrotowych do ramy) ale o tym później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak działa to oświetlenie z hobby city, podłącz się pod odbiornik i gotowe?

tak, wystarczy podłączyć pod wolny kanał w odbiorniku i sobie mrugają :wink:

 

co do dalszej relacji z budowy to będzie dopiero w przyszłym tygodniu, jak dobrze pójdzie ze względu na mase innej roboty która jest priorytetowa.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie, jestem pod ogromnym wrażeniem skali projektu. Dosyć że bryła samego transportera, lądownika, pojazdu szturmowego, jest bardzo ciekawa i widziałem ją w akcji (Film).

To jeszcze Twincopter w skali powiedzmy 1/10, to też daje pole popisu. Ja jestem szczerym, fanem tej budowy, mi się marzy, takie coś lub chociaż V-22 Osprey.

Pozdrawiam Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ze tak długo to trwa ale miałem dużo spraw na głowie i tak jakoś wyszło. Trwają prace nad systemem mechanizmu poruszania ramionami. Mógłbym to zrobić prowizorycznie, żeby tylko działały ale jak mam budować to porządnie. Dlatego elementy się projektują i będą wycięte cnc z aluminium.

Wyposażenie jakim dysponuję nie pozwoli mi na zbudowanie modelu większego jak śmigłowce klasy 450. Jesli projekt wypali i będzie się dobrze sprawował to nie wykluczam budowy większego modelu, powiedzmy wielkości trexa 700.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

MECHANIZM PORUSZANIA RAMION

 

Dotarły do mnie wszystkie potrzebne elementy i mogłem zacząć składać mechanizm obkręcania ramionami. Jeszcze tylko przykręcić silniki, polutować kable, poprowadzić oświetlenie i będzie gotowy. Myślę że te kilka zdjęć zobrazują całość, bo 1 zdjęcie = 1000 słów :wink:

Mocowania łożysk wyciąć mi na frezarce pit202 za co jeszcze raz dziękuję!

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

JUŻ PRAWIE OBLOT

 

Witam.

Gdyby nie to, że padłą mi wiertarka i nie mam jak zamontować silników do ramion dzisiaj byłby oblot modelu :D

Na chwilę obecną wszystko (oprócz silników) jest na swoim miejscu. Wygląda to bardzo prowizorycznie bo takie było moje założenie. Jeśli to co jest teraz wzniesie się w powietrze i będzie dało sie tym latać zabiorę się za makietowa budę do modelu. Od razu mówię: ramiona są za długie o jakieś 4cm i będą skrócone. Całość będzie zasilania z pakietu 3s 1350mah lub 2200mah, w zależności od wagi końcowej modelu. Śmigła zamontuję APC 10x4,7sf / sfp.

Na chwile obecną wygląda to tak:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiadasz że to może latać na MultiWii?

 

Nie kuś... ;)

 

Nie wiem czy nie będziesz miał za dużego kąta obrotu ramienia - tak patrząc po zdjęciach masz na serwach snap na końcu orczyka a na rurce kulka snapa jest strasznie blisko samej rurki. Oglądałem filmy i wydaje mi się że to chyba z deka za duże wychylenia silników da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.