Skocz do zawartości

Skrzynka - narazie plany :)


OpawelQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy post :)

Wszyscy się tu chwalicie swoimi pierwszymi modelami samolotów itp. no a ja to jakoś inaczej, bo moim pierwszym modelem będzie "skrzynka startowa" :o na razie to tylko post jeszcze bez rysunków, ale może dziś zdążę i coś narysuję ale zanim coś zaprojektuje muszę zadać wam kilka pytań, aby zaprojektować naprawdę dobrą i funkcjonalną skrzynkę i tanią :)

 

Sedno tej inicjatywy jest takie że nie stać mnie na model rc (samoloty mi sie podobają) i jedynie mogę na to zarobić po godzinach czyli np robić skrzynki które były by dla was Modelarzy bardzo pożyteczne i oczywiście tanie :) A jako że jestem stolarzem (ostatnim fachowcem :D ) to myślę że uda mi sie stworzyć dla was coś naprawdę dobrego!

 

W planach mam do skonstruowania małą maszynę która jest potrzebna aby robić szybko i dokładnie, dzięki czemu obniżę koszty produkcji, oznacza to skrzynkę będę mógł robić jeszcze tańszą.

 

Pytanie potrzebne.:

1. jak jeździcie na loty czy te małe, czy te większe, to co zabieracie ze sobą przydatnego ?

 

a.Jakie narzędzia?

b.jaką elektronikę? (baterie, serwa, nadajnik itd. itp.)

c.jakie dodatki ? (tzn. kleje? druciki? gumki ? :D śrubki, wkręty, itd. itp ?)

 

2. widziałem na zdjęciach że niektórzy stosują stojak na samolot. Potrzebne wam takie coś jest czy nie bardzo ? bo mogło by być w komplecie ze skrzynką!

 

3. Jak myślicie przydatny był by stołeczek do siedzenia na lotach/zlotach czy nie specjalnie bo np inaczej sobie z tym radzicie? Bo myślę że jeśli przydatne bardzo było by wam takie coś, to skrzynka mogła by być stołeczkiem jeśli ją sie odpowiednio zrobi.

 

4. Są jakieś potrzeby modelarzy o których nie wiem, a które mogły by być w komplecie ze skrzynką ?

 

Skrzynki myślę zrobić ze dwa, trzy rodzaje, tzn. mniej lub bardziej wyposażoną, czyli tańszą lub droższą.

 

Proszę o odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka zintegrowana ze stojakiem na model to dobry pomysł. Zintegrowane siedzenie? Może i by się przydało ale na pewno zwiększy znacząco wagę - a waga to istotny parametr skrzynki. W końcu trzeba ją dosyć często nosić...

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tego to nie wiedziałem, że ważne aby skrzynka była lekka bo sie ją często nosi. Z tego co myślę to musi być też mała bo sama skrzynka nie wiele waży, no a robiąc dużą lekką skrzynkę nikt do niej wiele nie napakuje dlatego by była lekka :)

hmm więc jest kolejne pytanie.

 

6. Przydatna była by większa skrzynka która leży sobie w bagażniku auta? a w niej wiele rzeczy przydatnych by sobie radzić w razie przeróżnych wypadków. Albo większa skrzynka/stołek która leży sobie na trawie i której nikt często nie nosi ?

 

7. czy tylko mała skrzynka jest przydatna bo każdy ją nosi ze sobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle kupuje się w markecie skrzynkę z plastiku za 30zł i pakuje do niej ile wejdzie i ile potrzeba. :wink:

 

W większości przypadków idzie się na pole z modelem, nadajnikiem i śrubokrętem w kieszeni.

Na zlot czy zawody, każdy już szykuje się indywidualnie, a zasoby są różne.

Profesjonaliści mają samochody tylko do wożenia modeli i szpei do nich. :mrgreen:

Więc już każdy ma i stołek i stojaczki ze skrzynkami.

 

Pomyśl raczej o miłośnikach spalin i skrzynkach startowych - kombajnach do obsługi modeli spalinowych - z akumulatorami, rozrusznikami, pompami paliwowymi itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm zburzyłeś plany :D ? albo może raczej poprawiasz :) ?

A można coś więcej o tych kombajnach dla pilotów modeli spalinowych ? może jakieś foto i opis dla przykładu :)

 

Piszesz że skrzynkę każdy ma, no ale może nie którzy ci co mają taką plastikową za 30zł chcieli by lepszą, przyjemniejszą, naturalną z drewna/sklejki ? Tym bardziej że to hobby dla osób którzy mają trochę grosza i cenią sobie dobry/klasyczny sprzęt dla swoich modeli ulubionych :) czy może szukacie jak najtaniej wszystko, poza modelami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może skieruj się w stronę "skrzynki modułowej". Kiedyś myślałem o takiej ale do realizacji pomysłu nie doszło. Chodziło mi o to abym mógł rozbudowywać ją lub zmniejszać jej wielkość w zależności od tego co byłoby mi potrzebne w danym momencie. Mam na myśli to, że nie zawsze muszę zabierać na pole ze sobą komplet narzędzi, części zapasowe, dodatkowe pakiety, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekam jeszcze na kilka propozycji i będę działał. Pierw jeszcze muszę zrobić do tego jedno urządzenie i jedno muszę naprawić, to trochę potrwa, a lepiej się pośpieszyć bo sezon wiecznie nie trwa :D

 

Dzięki za porady, wszystkie się przydadzą, następne też będą pomocne :)

 

A może by tak na indywidualne zamówienie ? na wymiar według planów ? hmm jakaś indywidualna skrzynka, indywidualny stojak. Mam nadzieje że coś się uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi, biznes jakiś chcesz rozkręcić? Badania rynku przeprowadzasz? Sądząc po Twoich postach niewiele jeszcze poczytałeś, zwłaszcza dział "na czerwono" więc odsyłam do lektury. A jeśli chodzi o skrzynkę to ja latam spalinami, mam drewnianą sklejkową skrzynkę a w niej akumulator(nie od samochodu) rozrusznik(nie od samochodu) grzałkę(nie do gotowania) paliwo(nie benzyna). Jak nie będziesz znał podstaw to nie będziesz wiedział o czym do Ciebie rozmawiają :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi, biznes jakiś chcesz rozkręcić? Badania rynku przeprowadzasz? Sądząc po Twoich postach niewiele jeszcze poczytałeś, zwłaszcza dział "na czerwono" więc odsyłam do lektury

Całkowicie zgadzam się z ta tezą. Musisz się strasznie nudzić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takiej:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Wykonana w firmie, która robi takie "pudełka" na instrumenty i sprzęt estradowy. Wchodzi wszystko, czego potrzebuję i więcej. Zalety - jest pancerna, można na niej siedzieć w trakcie latania. Wady - swoje waży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sktzynka im mniejsz tym lepsza wiem do z doświadczenia.

 

przez 5 lat maiałem taką :) waga ponad 20kg

 

 

 

http://www.rcclub.eu/download/file.php?id=3216

http://www.rcclub.eu/download/file.php?id=3215

 

teraz zanabyłem skrzynke z marketu taką aby zmieścić banaik na paliwko 2,5l, rozrusznik, i kika śmigieł. muszę zaznaczyć że mam dwnie skrzynki jedna dla elektryków któta jezt znacznie miejsza oraz dla spalinek.

 

jak wrózcę z wakacji piakaże jak wyglada mój nowy power panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.