Skocz do zawartości

Podświetlenie wyświetlacza Optic6


ikar58

Rekomendowane odpowiedzi

Przyklejam sie do tego tematu.

Mam podobny problem z nadajnikiem Futaba FP-9 ZAP -Wc2.

Nie mialem pojecia ze jest taka mozliwosc podswietlenia ekranu,mam ustawiony kontrast na max

i dalej w pelnym sloncu obraz jest slabo widoczny, jest to jedyna wada tego nadajnika.

Bardzo bym prosil o zeczowa opinje profesjonalistow [elektronikow] w tym temacie.

Jaka jest angielska nazwa tego podswietlacza?

 

Pozdrawiam Wladek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten podświetlacz i chciałem go włożyć do mojej mx-16 i wtyczka powiedzmy że pasuje, wszystko działa ale po pierwsze wymiary się nie zgadzają (ale to najmniejszy problem) a po 2 światło nie "prześwieca" przez wyświetlacz... nie mam pojęcia dlaczego. No i jest jeszcze kwestia tego że w mx16 jest zupełnie inne mocowanie wyświetlacza, jest w plastikowej ramce a nie na gąbce.., ale to pewnie też bysie jakoś obeszło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod płytką ciekłokrystaliczną znajduje się płytka z tłem, na tle której widzimy napisy. Należy rozebrać moduł wyświetlacza i na miejsce tła włożyć płytkę świecącą. Nie każdy wyświetlacz jest łatwo przerobić. Większość jest zamknięta razem z tłem w metalowej zagiętej ramce. WPreróbka staje się wówczas trochę ryzykowna. Mogą nie kontaktować pola przewodzące wyświetlacza. Mam też Futabę 9ZAP WC2 i trochę bałem się zaryzykować. A może ktoś już ma jakieś doświadczenia? W Turnigy jest to proste i to chyba jedyna zaleta tego nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pod płytką ciekłokrystaliczną znajduje się polaryzator+tło, w moim przypadku jest to folia odblaskowa. Prawdopodobnie trzeba oderwać (jest taka możliwość) tą folię odblaskową, pozostawiając folię polaryzatora i wtedy będzie widoczna płytka podświetlająca.

Nie mam doświadczenia z wyświetlaczami LCD, ale na logikę powinno być dobrze. Może ktoś podpowie bym nie narobił się niepotrzebnie i czegoś nie popsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że dopóki nie założyłem w swojej Turnigy9X też byłem sceptycznie do tego nastawiony. Podświetlenie nie tylko pomaga w ustawieniach aparatury w domu po zmierzchu ale również podbija kontrast wyświetlacza w słoneczny dzień. Za tak symboliczna sumę naprawdę warto to założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek - ale przecież w Gdańsku po zmierzchu w domu można włączyć światło :rotfl: Jeśli nawet w naj jaskrawszy słoneczny dzień latamy to powiedz ile razy w tym czasie patrzysz na wyświetlacz? Ja baardzo rzadko tylko po to by zerknac na czas odliczany. Gdy trymuję w locie to patrzę na reakcje modelu nie na cyferki wyświetlane dlatego sorki ale do mnie to nie przemawia. Oczywiście gdy będę kupował nowy nadajnik, a podswietlanie już będzie to trudno kupię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

A gdzie można to nabyć w u nas? Bo nie mogę znaleźć. Na forach ludzie kombinują sami ale wolę nie ryzykować. Właśnie oglądałem swojego dxa i między płytą główną a podświetlaczem jest 3-4mm miejsca... czyli idealnie na pasek ledowy z tym że w apce mamy koło 6V a do ledów trzeba 12V. Poza tym i kupnem nie widzę innego rozwiązania.

Twoje podświetlanie DARIUS jest super i na całej powierzchni. Dodam że w moim dxie tło wyświetlacza jest jak by przeźroczyste a to ułatwia mi pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.