Skocz do zawartości

Ultron 3D-relacja z budowy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wytnij w żebraku dziurę, na tyle dużą, żeby przeszła wtyczka.

Przed zaklejeniem skrzydła. przeciągnij przed dziurę na serwie i dziurę w żeberku, długi kawałek mocnego sznurka lub nici. Sklej skrzydła (będziesz też musiał na ich styku wyciąć dziurę na przewody serwa). Wklej do kadłuba. Przywiąż do wtyczki serwa, wciągnięty sznurek i po prostu wyciągnij go przez drugą dziurę. I już. Serwo wejdzie na miejsce, wtyczka wyjdzie za sznurkiem w kadłub.

 

Podwozie masz źle zrobione. Powinna być jeszcze prostopadła wręga, o którą podwozie będzie się zapierać i do której będzie dodatkowo przykręcone. Tak jest w ten sposób, kółka się złożą przy pierwszym lądowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultron skończony :) oblatany tzn latał 20 sekund. Okazało sie że poluzował się wał od silnika, a poza tym model strasznie zadzierał w góre ? albo ster wysokości złe wytrymowany bo fakt ze był ustawiony na leciutkie wznoszenie albo SC źle jutro następne podejście :) Jesli chodzi o SC to gdzieś przeczytałem ze ma byc 8-10cm od natarcia. Jesli model zadziera do góry tzn ze Sc jest blizej ogona tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec dziś odbył się oblot ultrona ii wszystko było by ok gdyby nie jakiś problem z lotkami. Wygląda to tak ze nie da sie wytrymowac samolotu cos jest z serwami tzn niby lotki są równo ale po paru skrętach w lewo prawo zaczynają sie przestawiać.

 

http://www.youtube.com/watch?v=c6uHJMk2APM

 

Co o tym mysliscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź serwa pod innym kanałem.

Również wina może leżeć po stronie popychaczy (w jaki sposób je zrobiłeś) Ja kiedyś w diablo miałem podobny problem okazało się że koszulka termokurczliwa która łączyła klocówkę z pręcikiem węglowym była za luźna i się wysuwała końcówka.

Podgrzanie termokurczki i zalanie CA załatwiło.

Jeszcze jedna możliwość to mocowanie dzwigni sterowych w lotkach może poprostu "chodzą" w lotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Jestem na etapie kończenia swojego ULTRONA 3D

20140511_175100_zps9c6b89bc.jpg

 

Ubranko jeszcze niedokończone w trakcie roboty.

 

Warto pchać się w podowzie w tym samolociku? Jeśli tak to czy ma może ktoś wymiary jakie zastosować bo mam złe wspomnienia z Cessny.

Koła na tył chyba sensu nie ma zakładać w przypadku motażu podwozia?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.