Skocz do zawartości

oklejanie folia


michcio88

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...
konieczne zanim zaczniesz oklejac model sprawdz jak trzyma najlepiej na zwykłeą gazete naklej i zobacz czy odchodzi z włuknami
Możesz to rozwinąć?? Póki co nie wiadomo co ma odchodzić z włóknami. Tzn na pewno gazeta ale można zawsze napisać to po polsku tak aby inni to od razu zrozumieli.

 

 

Solarfilm pod wysoka temperatura mi sie stopił)

Tak wiec to że się stopił to twój błąd. Ja polecam solarfilm a oracover do większych modeli.

 

Oklejasz na małej temperaturze (podkreślam oklejasz) Przyklejając folię tam gdzie się da. temperatura oklejania dla solarfilmu wynosi około 100 stopni celcjusza. Gdy już masz oklejony model to przystępujesz do naciągania foli. Temperatura naciągania to tak miedzy 120 i 140. W tym przedziale temperaturowym w miarę bezpiecznie naciąga się folię bez zbytniego ryzyka jej stopienia. Chociaż i tak tzreba używać. Lepiej dać mniejsza temperaturę i machać żelazkiem pół godziny niż w 5 minut zniweczyć trud oklejania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Michał, jak zwykle google ci się zacięło.

Przeszukaj forum Alexa - w Warsztacie jest świetny wątek o oklejaniu z linkami do kilku filmów instruktażowych.

Ja używam tylko Oracoveru, ale wiele osób z powodzeniem używa solarfilmu. Do Aeronki lepiej będzie użyć folii Oralight - zaoszczędzisz na wadze. Ponieważ w tej wersji jest mało kolorów, możesz pokryć model (zwłaszcza skrzydła) białą folią i pomalować matowym humbrolem, dzięki czemu otrzymasz lepszą aerodynamicznie powierzchnię skrzydła - pogooglaj w temacie Re, opływ turbulentny itp. Na Forum jest aktualny wątek o turbulatorach.

Przez pierwsze 3 lata używałem zwykłego żelazka - żaden problem, tylko ręka trochę boli od tej gimnastyki :-)

 

PS. moja Aeronca była pokryta zwykłym Oracoverem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oklejać można każdą folią i zwykłym żelazkiem. Jednak najprzyjemniej okleja się specjalnym żelazkiem ze stabilizacją temp. i folią Oracover. Solarfilm light zastosowałem kiedyś do modelu ale miał nieprzyjemną cechę - pokrycie "flaczało" na słońcu (nawet w aucie w czasie transportu). Z Oracoverem (standard + transparent standard i light) nigdy czegoś takiego nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.