Skocz do zawartości

FMS i Turnigy 9x


sreg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem Turnigy 9x oraz posiadam kabelek USB problem polega na tym że jestem laikiem w tym temacie bo po podłączeniu kabelka do apki mam tylko tak jakby trzy kanały brakuje mi 4- czyli dla mode 2 nie przesuwa modelu w poziomie. Jak to zmienić - czy ktoś może próbował podłączyć tą aparturę do symulatora ? Wiem że mam nie włączać apki. Będę wdzięczny za pomoc i proste wyjaśnienie jak to mogę zmienić ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ja też mam tak samo tylko trzy kanały :( tydzień już siedzę szukam rozwiązania i nie znalazłem jeszcze zobacz tu http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=35244 może zadziała u ciebie bo u mnie te ustawienia nie działają może ktoś nam pomoże i podeśle jakieś ustawienia by komp widział cztery kanały też jestem zielony z tego dopiero rozpoczynamy przygodę z RC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączę tu jak ustawić apkę do kompa po podłączeniu aparatury do kompa przez port USB jest tak http://imageshack.us/photo/my-images/844/beztytuu2klz.png/ a tu filmik jak to działa http://imageshack.us/clip/my-videos/52/2ih.mp4/ kto pomoże mi ustawić aparaturę by dobrze działała i dodam jeszcze że jak podłącze aparaturę przez mini-jack to jest tak http://img839.imageshack.us/img839/3523/beztytuukm.png tylko że w tym przypadku nic nie działa czy z podpiętym modułem czy odpiętym modułem jestem zielony z tego więc proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak używa się {innej :D} wersji symulatora z nieoryginalnym pulpitem sterującym często bez emulatora się nie obejdzie po prostu bez klucza symulator nie widzi aparatury, a tak na marginesie symulator nie ma nic wspólnego z lataniem w realu,frycowe tak czy tak trzeba zapłacić, a to w jakiej postaci zależy tylko od tego jaki model do latania na żywo sobie wybierzemy na początek, takie są realia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość tym bardziej że z komputerem nie jestem za bardzo obeznany . Mam apkę Turnigy TGY9x podłączam ją pod FMS w sposób jakiego nie znalazłem w opisach.Miałem kiedyś apkę Flash 5x dokupiłem do niej kabelek chyba od Pitlaba ,apkę sprzedałem a kabelek zastał . Mialem kłopote z podłączeniem TGY 9x przez karte muzyczną więc wymyśliłem sobie że podłączę ją przez ten kabelek . Podlutowaęm przewodziki pod wtyczkę mini jack wtyczkę do apki ,i zadziałało i działa do tej pory. Odłączam tylko moduł nadawczy . nie wiem jak to działa ale działa a może ktoś to wykorzysta

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z podłączeniem apki do kompa nie miałem najmniejszego problemu.Opiszę procedurę jak ja apkę podłączam do kompa, może komuś pomoże.A więc, w zestawie miałem taki kabelek:

Dołączona grafika

 

Na początku:

1 : zainstalowałem FMS.

2 : włożyłem do apki baterię

3 : wyjąłem moduł

4 : wyłączyłem apkę

5 : podłączyłem kabel najpierw do USB potem z tyłu do apki

6 : aparatura się włączyła (sama), w FMS ustawiłem tylko na joistki(<<--nie wiem jak to się pisze :D )

 

No i tylko sobie potem kanały przypisałem na kompie, nic więcej nie modziłem , wszystko działało.

 

Kabelek to ten ostatni na powyższym obrazku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

mi się w końcu udało - jedyna sprawa to jest to że co jakiś czas aparatura przywiesza i trzeba włączyć i wyłączyć. Poza tym proszę o wyrozumiałaść jestem początkującym użytkownikiem i przygotowałem to po prostu metodą prób i błędów- więc oczywiste elementy dla nie których dla mnie są czarną magią :)

 

Napiszę jak to robię - testowałem na FMS i AREOSIM RC i działa. Niemniej wiem że aparatura raczej jest w rękach początkujących użytkowników więc postaram się opisać prosto:

mam kabelek USB podłączam do kompa i do apki w ustawieniach aparatury wchodzę w Func Setting wybieram ProgMix, następnie MIX1 i ustawiam parametry State na ACT, Master na AIL, Slave na AUX, Uprate na 100 i dnrate na 100 SW na ON zatwierdzam te ustawienia. Powinno zadziałać jak się nie to wyciągam kabel z apki chwilę czekam i ponownie podłączam i działa. Sprawdzcie i dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem i włącza się ale nie wykrywa apki i szatkuje, dopiero gdy przeładuję mapkę a potem wgram model to jest sam model i krajobrazu nie ma, wszystko na biało.

PS ale i tak ustawiłem na klawiaturę i loty do góry nogami beczki i pętle idą bez problemów(a pierwszy raz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.