Skocz do zawartości

Toto-0 będe budował.


OpawelQ

Rekomendowane odpowiedzi

kombinuje bo widze że trzeba kupić balse 1mm, balse 3mm, sklejke 3mm, sosnowe patyczki. Kilka różnych klei.

Takie jest modelarstwo RC, jeden klej to można używać do klejenia zabawek :)

 

edit. Jeśli uważasz, że to dla Ciebie za drogo (kleje, materiały, narzędzia, elektronika) to przestań się w to bawić, albo zajrzyj na tą stronę www.hobbyking.com

Rzeczy, które wymieniłem są podstawą w tej zabawie, a nadrzędną umiejętnością jest cierpliwość.

edit2.

Toto-0 będę budował bez serw itd. bez elektroniki.

To w takim razie to już nie jest RC (Radio Control-Zdalnie Sterowane) tylko zwykła rzutka. Taka kosztuje 20zl w sklepie (jakaś lepsza np fox, którego można potem przerobić na elektryka ok. 40zl) http://abc-rc.pl/p/73/548/model-rzutek-fox-szybowiec-szybowce-motoszybowce-samoloty-i-szybowce.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozuszek - Zdalnie Sterowane = Remote Control. Też na "R"... :P

 

Z samej pianki nie robi się modeli. Jest na to zbyt delikatna. Dlatego daje się w miejscach strategicznych wzmocnienia z wytrzymalszych materiałów.

Przy cenie rzędu 1zł za 1m listewki, czy 8zł za formatkę balsy oraz niemal darmową sklejką (trzeba ładnie "proszę" powiedzieć w Warzywniaku), tego typu "oszczędności" to już prawdę mówiąc "robienie wsi", że tak się wyrażę.

 

QpawelQ

Jeżeli ma to być rzutka, to ani RWD-5, ani TOTO się na to nie nadają. Zostały stworzone jako modele do lotów silnikowych i sterowanych i nie są konstrukcyjnie dostosowane do rzucania nimi przed siebie. Chyba, że chcesz je powiesić u powały.

Ale wtedy lepiej spróbować zrobić model bardziej makietowy. Z detalami i ładnym wykończeniem. Latać może nie będzie, ale wyglądać jak najbardziej.

 

Jak wspomniał kolega, modele rzutki, czy nawet z napędem gumowym, można dostać jako gotowe zestawy po kilkanaście - kilkadziesiąt złotych. I mieć kupę zabawy.

Budować niedorobiony model RC, w dodatku tnąc i tak mizerne koszty - nie ma naprawdę sensu.

 

Są modele przeznaczone do lotów swobodnych - F1A

Ale tu też trzeba włożyć bardzo dużo pracy i niestety o wiele więcej materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to lubię pomajstrować i jako że polatać nie polatam to chciałem cos zbudować (ciąć kleić itp prace) ale nic na ozdobę nie chcę. Tylko właśnie taki toto-0/RWD5 bez elektroniki ale z zamiarem że kiedyś elektronike tam włożę. A te z napędem gumowym to mi się wydaje że godzina zabawy i koniec frajdy. A o rodzajach kleju i drewna pytałem nie ze względu na oszczędności tylko na to że wszystko muszę szukać i kupić a być możliwe że wystarczył by jeden lub dwa rodzaje klei. A co do klei to do toto-0 trzeba te wszystkie kleje czy może wystarczy sam polimer do wszystkiego tak jak napisał kolega wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że takim modelem jak Toto - bez elektroniki możesz się nawet godzinki nie pobawić i koniec. To nie jest model przeznaczony ściśle do lotów swobodnych. Ma do tego zbyt małą samostateczność i zbyt duże obciążenie powierzchni nośnej. W rezultacie - przeleci 3-4 metry i spadnie. Nie jest też modelem do wystrzeliwania go z holu gumowego.

 

Tu są zupełnie odmienne konstrukcje.

To tak, jakbyś chciał sobie zbudować pojazd typu "Maluch" i napędzać go siłą mięśni, zanim będzie cię stać na silnik i kierownicę.

 

Zupełnie odmienne konstrukcje od celów.

 

Albo zbuduj sobie np. "Jaskółkę" - można kupić zestaw po 40zł, albo buduj model RC.

 

http://www.gamahobby.com/x_C_I__P_5510147.html

 

Ale nie buduj modelu RC, z przeznaczeniem zamiast "Jaskółki". Bo to już zupełne nieporozumienie.

 

Kleje to nie przejaw burżujstwa, tylko fakt taki, że każdy klej ma inne właściwości i do czego innego jest przeznaczony. Nie ma kleju uniwersalnego "do wszystkiego".

Jezeli ktoś pisze - kleić na żywicę, to nie dlatego, że jest bogaty i nie rozumie biednych, tylko dlatego, że inny klej się nie sprawdzi. Tak samo - gdzie indziej zastosujemy klej polimerowy, a gdzie indziej klej do drewna. Trzeba po prostu kupić wszytkie potrzebne kleje. I tak się przydadzą później do robienia napraw czy budowy następnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.