Skocz do zawartości

Co wybrac dla osoby początkującej ?


kblazek

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda. Niestety ten śmietnik to sami sobie zrobiliśmy, my forumowicze, nie czytając poprzednich wątków i nie szukając odpowiedzi na swoje pytanie. Komu by się chciało czytać wątki, które maja po kilkadziesiąt stron od deski do deski. Łatwiej zadać znowu to samo pytanie. I tak każdy kolejny nowicjusz ma co raz to trudniejsze zadanie gdy chce coś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pomysł strony www z jednej strony popieram - mogę poświęcić jedną z moich domen pl na ten szczytny cel, miejsce na hostingu też się znajdzie, choć z tym widzę problemów raczej nie będzie. Proponuję stworzyć tymczasowe "forum" lub dział dla zainteresowanych projektem i omówimy szczegóły techniczne i merytoryczne. Oprawa graficzna raczej aż tak istotna w tym momencie nie jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robertus nie masz racji. Wiesz dlaczego jest policja? dlatego że wiesz jacy są ludzie. Jak by sami siebie pilnowali to by był chaos tak jak tu na forum jest. Bo wiesz, nie wszyscy są inteligentni i samo zaradni, większości trzeba wskazywać drogę. Podobnie też działa system "król i jego królestwo" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twój pomysł jest bardzo dobry sam kiedyś o czymś takim myślałem ale na innym forum (nie modelarskim). Dla ludzi takie coś jest bardzo dobre, ale bardzo złe jest dla właściciela forum. I to nie przejdzie bo, dzięki temu że jest syf na forum to "chcesz się coś dowiedzieć, czytaj, przeglądaj posty, nabijaj oglądalność, czyli nabijaj kase w kieszeń za reklamy"

Niby tak, ale strona ta nie konkurowała by w żaden sposób z forum - wręcz mogła by potencjalnie przyczynić się do jego większej odwiedzalności (link do forum ze strony - nie ma potrzeby uruchamiać kolejnego dużego forum modelarskiego). Co do reklam, komercyjności i zarabiania na tego typu stronie - szczerze powiem, że jakoś w to nie wierzę... na pfmrc.eu mamy cały czas 3 te same reklamy, pewnie dlatego, że to firmy znajomych admina ;] - zainteresowanie sponsorowaniem takich dość niszowych portali jest stosunkowo małe, choć nie wykluczone, że kiedyś w przyszłości nie było by warto wykorzystać oglądalności, którą tego typu strona by miała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił się spory OT. Można by go wydzielić do osobnego wątku

 

OpawelQ, Masz rację. Taka "Policja" jest na każdym forum. To Moderatorzy.

A w regulaminie jest napisane:

V. REGUŁY ZACHOWANIA.

2. Zanim założysz nowy wątek, temat, zapytanie w celu znalezienia pomocy, sprawdź czy ktoś tego już nie zrobił. Przydatna opcja: "SZUKAJ", GOOGLE itp.

 

Korzystając z tego punktu moim zdaniem każdy wątek, który nie zawiera konkretnego pytania w rodzaju "chciałbym coś, ale nie wiem co" powinien być zamykany z odnośnikiem do szukaj. Na niektórych forach są działy - kosze do których lądują wątki nie nadające się nawet do hydeparku. i tam sobie "umierają". Może by tak coś takiego tu zrobić.

Co do propozycji Tomka stworzenia nowej strony, to nie podoba mi się ten pomysł. W czarnym scenariuszu powstanie strona, zapewne z bardzo wartościowymi informacjami. Ale nie o to chodzi. Wchodzący tam ludzie będą zadawali pytania, powstanie więc księga gości a później forum. Ostatecznie powstanie forum alternatywne do tego, być może z równym bałaganem jak na tym. Byłem/Jestem na forum, które na moich oczach rozpadło się na dwa. Na obu pisano o tym samym. Łączyła ludzi ta sama pasja. Po pewnym czasie nowicjusze pisali "czy my się lubimy z tamtym klubem czy nie" Jak w piłce :(

Choć w moim odczuciu nie ma tu za dużego bałaganu. Ja dość sprawnie się przemieszczam między działami i wątkami. A że przy okazji dowiem się czegoś w tematach pobocznych to i dobrze. Wrócę do nich kiedyś.

Moim zdaniem potrzebny jest poradnik dla nowicjuszy, pomagający w wyborze pierwszego modelu, pokazujący jakimi ścieżkami można pójść.

Podklei się go w dziale od czego zacząć i do niego odsyłać.

Wtedy może pierwsze pytanie będzie typu zastanawiam się nad TOTO-0 albo beta 1400. Pomóżcie w wyborze, wady i zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno próbowałem rozpocząć TUTAJ taki wątek, w którym byłyby zgromadzone najpopularniejsze ARFy godne polecenia dla początkujących i do którego można by odsyłać nowych użytkowników pytających "co lepsze Easy Glider czy Beta?", ale inicjatywa zdechła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale strona ta nie konkurowała by w żaden sposób z forum

jak bys miał coś fajnego na swoim www to ludzie by tam zaczęli przebywać/czytać. Czyli tutaj na forum mniej przebywać. Więc konkurencja :) Z czasem gdybyś był lepszy to ludzie zamiast tu, przychodzili by do ciebie :)

 

 

OpawelQ, Masz rację. Taka "Policja" jest na każdym forum. To Moderatorzy.

A w regulaminie jest napisane:

V. REGUŁY ZACHOWANIA.

2. Zanim założysz nowy wątek, temat, zapytanie w celu znalezienia pomocy, sprawdź czy ktoś tego już nie zrobił. Przydatna opcja: "SZUKAJ", GOOGLE itp.

Regulamin czyta może 10% ludzi z czego 6 % zapomina co tam jest napisane, więc tylko 4% pamięta, ale 1 % z regulaminu nie korzysta więc zostaje 3% :)

 

Policja to nie wszystko. Przed policją są jeszcze przepisy/prawo, a wcześniej jest jeszcze szkoła, nauka liter od A do Z, ale wcześniej jest nauka poznawania co to w ogóle są litery/kolory :)

 

Co do propozycji Tomka stworzenia nowej strony, to nie podoba mi się ten pomysł. W czarnym scenariuszu powstanie strona, zapewne z bardzo wartościowymi informacjami. Ale nie o to chodzi. Wchodzący tam ludzie będą zadawali pytania, powstanie więc księga gości a później forum. Ostatecznie powstanie forum alternatywne do tego, być może z równym bałaganem jak na tym. Byłem/Jestem na forum, które na moich oczach rozpadło się na dwa. Na obu pisano o tym samym.

A mi się podoba bo na tym forum sie gubiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.