Skocz do zawartości

Stan baterii podczas lotu - jak kontrolować ?


Linean
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Latam na dwóch pakietach 1000mAh i 2200mAh i niestety nie posiadam aparatury z możliwością obserwacji napięcia na baterii podczas lotu , czyli latam na oko , na czas . Wiem mniej więcej ile min średnio trzyma każda z lipolek więc latam z zegarkiem . Ale zdarza się że czasami polecę ostrzej i baterie wcześniej wysiada a czasami spokojnie i jak ląduje okazuje się że mam jeszcze trochę zapasu . Chciałbym wykorzystywać baterie w 100% , obydwie to 3s

może dało by się jakiś alarm , coś w tym stylu że jak napięcie spada to żeby "trąbiło" , jak usłyszę żebym widział że czas lądować . Albo jakieś inne pomysły choć nie mogę na żaden wpaść ani nic w necie wygrzebać . Jeżeli nie ma żadnych sposobów to pozostanie mi poczekać na jakiś przypływ gotówki , bo aktualnie inwestuje w kolejny model i portfel pusty. :D

 

Jestem otwarty na wszelkie propozycje 8)

 

 

Pozdr

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakiety masz chyba mAh ?

 

 

Co mogę poradzic

 

1. Najtańsze rozwiązanie to "brzęczyk" podłączony do lipolka jest tani (20-30zł ) i dosyc głośny ale z większej odległości nie usłyszysz go.

 

2. Ostatnio widziałem u kolegi aparaturkę Hitec aurora i ona ma takie ciekawe złącze na odbiorniku gdzie podłączasz zasilanie i masz na wyswietlaczu nadajnika wyświetlany stan naładowania pakietu ( minus to koszt 1300-1500zł )

 

3. Latanie FPV z OSD ale to jeszcze droższe. Chyba ze byłaby możliwosc np podłączenia "brzęczyka" i przekazywanie tylko sygnału audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pakiety mam mAh ( sam się dziwie skąd mi się mhz wzieło :oops: ) i ten brzęczyk to jedyne dobre dla mnie rozwiązanie bo pozostałe dwa to do najtańszych nie należą , mam tylko pytanie czy dostanę gdzieś taki gotowy brzęczyk czy sam muszę wykonać ?

 

Słuch mam dobry to usłyszę ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dokładnie o coś takiego mi chodziło ,

brzęczyk włącza się jak na którejś celi spadnie poniżej 3,3v a jak zazwyczaj wyłączają regulatory ? Bo nie jestem pewien , ale czy przypadkiem nie tak samo , bo jeżeli tak to brzęczyk nie ma sensu jak silnik się prędzej wyłączy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zdalny kontroler fajna sprawa ;] a czy aparatura Turnigy T9x ma wbudowaną opcję kontroli ?

Sprawdziłem i regulator odcina jak na celi spadnie na 3v czyli ta pierwsza opcja by się nadała , a odnośnie drugiej ( ze stroboskopem ) nie mogę znaleźć info na jakim napięciu jak ona mruga , bo pisze ze ma 3 tryby a nic więcej nie pisze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zewnętrzne urządzenia są OK, ale skoro masz 2 pakiety i mało $ to może inna droga...

Zupełnie za darmo jest (prawie zawsze jest :D ) funkcja programowania regulatora po przekroczeniu pewnego min. napięcia (cut off lub redukcja mocy).

Ustaw ostre odcięcie (cut off) przy ciut wyższym napięciu; silnik pierwszy raz zgaśnie - znak, że trzeba się szykować na lądowanie (oczywiście po zmniejszeniu gazu znowu silnik działa).

To wymaga pewnego wyczucia i testów, ale skoro masz 2 pakiety to może warto popróbować.

 

PS

Wiem, że nie o to pytałeś, ale sam nie używam żadnych kontrolerów i najczęściej jakoś się udaje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią :Od czegoś trzeba zacząć , ale niestety nie mam regulacji na jakim napięciu jest "cut off" :) i zawsze odcina jak na którejś celi 3v , ale wielkie dzięki za radę , przy następnym modelu o tym pomyśle

 

Ale zastanawiając się nigdy nie próbowałem po odcięciu zdjąć drążek na min i dać od nowa gaz ;] może pójdzie , jutro spróbuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.