Skocz do zawartości

Mx 16 i pakiet lipol


Marcin K.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to chyba nie warto inwestować w zmianę na nimhy. Tylko jakim cudem stracilem model? Latam w najlepsze, pierwsze loty Yaka 55 Haikong Model. Kolejny lot no i model nagle w glebę na pełnym gazie. Nadajnik sam sie wyłączył. Niby przycisk w pozycji włączonej a nadajnik padł. Nie bylo sygnału o niskim napięciu aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlączka to skrócony wtyk taki jak w serwie. Nie na możliwości by to sie rozłączylo gdyż pakiet dociska wtyczkę do gniazda. Wyciągalem pakiet, wkładałem ponownie i nie chcial sie włączyć. Musiałem naładować pakiet, wtedy zaczęło działać. Zaznaczam ze przed wyjazdem na lotnisko nadajnik byl ładowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem... Dokladnie nie wiem ale firma to chyba GE POWER... Jutro bede wiedział wszystko co tam nadrukowane na tabliczce znamionowej. Nadajnik kupilem razem z pakietem tak wiec nie wiem czy to jest odpowiedni do nadajnika. Tak troche wychodząc z tematu, jaki pakiet powinienem miec w nadajniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko po co Lipol w nadajniku? To rozwiązanie, poza szybkim ładowaniem nie ma ŻADNYCH zalet (za to kilka wad) w stosunku do ENELOOP.

 

Michał

Lżejszy nadajnik, ciut większa pojemność a ustawienie alarmu jest OK dla LiPolka w tymże nadajniku ( przynajmniej w moim egzemplarzu). A Lipolka kupiłem bo oryginał miał w realu ok. 1000 mAh ( LiPolek 2300 ) i dość szybko był płacz nadajnika że należy poszukać ładowarki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to ma wady?

No kilka jest: przede wszystkim złe znoszenie przechowywania w pełni naładowanych (nieodwracalna utrata pojemności), ryzyko związane z ładowaniem (konieczność korzystania z balancera), ryzyko związane z głębokim rozładowaniem, często niekompatybilność mechaniczna...

 

ENELOOPY też praktycznie nie ulegają samorozładowaniu, dlatego idealnie nadają się do zasilania nadajników nawet rzadko używanych..

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No kilka jest: przede wszystkim złe znoszenie przechowywania w pełni naładowanych (nieodwracalna utrata pojemności),

3 lata i ciągle 2300 mAh

 

ryzyko związane z ładowaniem (konieczność korzystania z balancera),

ani razu z balanserem

ryzyko związane z głębokim rozładowaniem,

automatyka nadajnika wyłącza pobór - brak ryzyka

często niekompatybilność mechaniczna...

pasuje

 

ENELOOPY też praktycznie nie ulegają samorozładowaniu, dlatego idealnie nadają się do zasilania nadajników nawet rzadko używanych..

 

Michał

Też używam eleloop'ów i są BARDZO DOBRE ale pakiet kupiłem, mam i działa ( i jest lżejszy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.