Skocz do zawartości

Aurora - jak włączyć miksr klapo-lotek?


Pit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postępując zgodnie z instrukcją str.117 czytam: " W menu [Model] wybrać funkcję [AIL-FLP]."

I tu pojawia się problem ponieważ funkcji AIL-FLP nie mam w tym menu. Jeżeli ktoś ustawiał tą funkcję lub może sprawdzić w swojej aparaturze to z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...I tu pojawia się problem ponieważ funkcji AIL-FLP nie mam w tym menu..

Aby opcja pojawiła sie w menu trzeba opisując samolot w MDL-TYPE zdeklarować, że mamy klapy. Opcja przeznaczona jest do modeli, które mają klapy sterowane innymi niż lotki serwem/serwami i chcemy je jakoś zmiksować.

Jeśli nie masz osobnego napędu klap, to możesz "udawać" że masz i użyć wspomnianej opcji lub przypisać jakiś przełacznik lub boczne pokrętło do nieużywanego kanału i przy pomocy mikserów ogólnych zmieszać go z kanałami lotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja klapolotki zrobiłem w Easy Fly za pomocą miksera AIL-CAMB, przy czym nie chciał mi (nie wiem czemu) działać z suwakiem (na wykresie widzę, że suwak jeździ po "krzywej" ale serwa nie reagują), a jedynie na jednym z przełączników... Za pomocą tego samego miksera można zrobić spoilerony (jest jakiś odpowiednik tego słowa w j. polskim?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.