Skocz do zawartości

Katowice - Muchowiec


qczma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.

 

Ze względu na to, że mieszkam w Mysłowicach interesuje mnie możliwość korzystania z lotniska Muchowiec w Katowicach.

 

Nie udało mi się znaleźć szczegółowych informacji na temat regulaminu, konieczności uzyskania zgody, konieczności posiadania OC, opłat itd. dla osób chcących tam latać (oczywiście jeżeli w ogóle któraś z wymienionych rzeczy ma zastosowanie).

 

Będę bardzo wdzięczny za udzielenie odpowiedzi oraz informację w jakie dni, godziny zazwyczaj modelarze stają się aktywni :D

 

Jeśli do tego dowiem się gdzie zostawić auto, w które miejsce się kierować to już będzie pełnia szczęścia.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wychodzi Ci z dojazdem do chorzowa na wezlowiec? Mozesz poszukac ulicy wezlowiec w chorzowie-jest to bardzo blisko lotniska.

 

Tam wystarczy sie tylko ubezpieczyc, zostajesz wolnym strzelcem i przede wszystkim duzo lepsza atmosfera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z mojego miasta. Tak się składa, że ja wraz z kolegami "po fachu" mamy obrane jedno miejsce w Mysłowicach, niedaleko CH Real, więc możemy kiedyś i tam polatać, bo z Muchowcem to wiem że różnie bywa, aczkolwiek jeszcze 2 lata temu wyłącznie tam ćwiczyliśmy jako modelarnia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się tylko tyle, że należy zostać członkiem Aeroklubu. Opłata za to dla osoby powyżej (bodajże) 23 roku życia wynosi 35zł/miesiąc. Opłatę reguluje się co miesiąc, niezależnie czy w danym miesiącu korzystamy czy nie, więc składka roczna wynosi 420zł. To mi wystarczyło, nie kontaktowałem się już z osobą odpowiedzialną za sekcję modelarską, która jest uchwytna w poniedziałki i środy. Zgodnie z tym co usłyszałem od osoby pod numerem ogólnym dowiedziałbym się więcej od wskazanej Pani, ale jak dla mnie cena jest nieuzasadniona i stwierdziłem (jak sugerowali inni koledzy z forum), że temat Muchowca odpuszczam.

 

Arturze, ja z okna w pracy przy moim biurku widzę samoloty podchodzące do lądowania (dopóki za drzewami nie znikną) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na zawodach na lotnisku również Pani bodajże kierownik proponowała zostanie członkiem aeroklubu. I wszystko fajnie, jednak kiedy zaczęła mówić na temat kosztów i to po znizce, na którą się kwalifikuję, grzecznie podziękowałem. Moim zdaniem takie składki są chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, wiem gdzie to jest, w sumie miejscówka niczego sobie, jednak podobnie jak na lotnisku denerwowałyby mnie wolnobiegające psy, a właściwie ich przemądrzali właściciele, którzy nie zwracają uwagi na nic, bo "piesek musi się wybiegać i poskakać po skrzydłach lezącego na ziemi modelu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.