Skocz do zawartości

RWD-5 Skazoo (kolejny)


piant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rowki w depronie w złym kierunku będziesz miał kłopoty ze zginaniem.

i skrzydło będzie słabsze.

 

Rowki w depronie są w tą stronę ponieważ były ułożone w wzdłuż a skrzydło w poprzek mi się nie mieściło.

- trzeba było skleić do gięcia 2 arkusze taśmą do pakowania.

 

Po gięciu depronu i jego przyklejeniu do dźwigarów rozcinałem skrzydło (taśmę) aby je skleić klejem (żebro do żebra) i wkleić sklejkowe łączniki,

 

wrzuć tam jeszcze jakis dzwigar np. sosna!

zapewniam Cię, że projekt opracowany przez Skazoo jest b.dobry, żaden dźwigar sosnowy nie jest potrzebny, to co jest - dźwigar z depronu +poszycie + ewentualne oklejenie folią lub taśmą jest w 100% wystarczające nawet do podstawowej akrobacji.

 

Jeżeli faktycznie zakładasz budowę skrzydła z lotkami to zrób jak mówi michal888, zamknij skrzydło i lotki depronem, tak by po odcięciu lotki mieć już gotowy zestaw. Dodatkowo warto przygotować już na tym etapie (otwartego skrzydła), wzmocnienia w miejscu gdzie będą się znajdowały gniazda serw.

 

Trzymam kciuki za ulotnienie modelu :). Mój RWD dostał purchli ze starości a projekt, który ciągnę jeszcze przez jakiś czas nie będzie latał, a jeśli będzie to będę potrzebował trochę miejsca na start i lądowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki za rady. Nie wiedziałem że arkusze można tak skleić. Wtedy chyba są dużo mniej wytrzymalsze. A dziś się dowiedziałem że regiel dostanę za 2-3 tygodnie. No cóż poczekam. Narazie wszystko powycinałem czekam na silnik i serwa. Aby wyciąć wręgę ,,Skrzynki'' na serwa muszę je mieć przy sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja w swoim RWD dałem jedną listewkę (dźwigar statecznika poziomego) o przekroju prostokąta, natomiast od strony steru wysokości zeszlifowałem depron pod kątem i przykleiłem do tego pasek balsy. Zawias zrobiłem z taśmy samoprzylepnej (przyklejonej od góry i od dołu).

 

            taśma samoprzylepna
             |
             V
            _________________________
-------------------+----++-++---+-------------------
                   |XXXX||  \\XXX\
Statecznik         |XXXX||   \\XXX\ ster wysokości
                   |XXXX||    \\XXX\
                   |XXXX||     \\XXX\
-------------------+----+|      \+---+----------------
            -------------+       +--------------
               ^
               | taśma samoprzylepna

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kup "zwyczajny" klej polimerowy Dragona. Pomarańczowa plastikowa butelka. Jest w każdej Castoramie, Praktikerze itp. Bardzo dobrze klei "depron" z "depronem" oraz drewno z "depronem". Jest tani i dobry, no może z jednym wyjątkiem - spoiny są zbyt twarde (mogłyby być łatwiejsze w obróbce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup "zwyczajny" klej polimerowy Dragona. Pomarańczowa plastikowa butelka. Jest w każdej Castoramie, Praktikerze itp. Bardzo dobrze klei "depron" z "depronem" oraz drewno z "depronem". Jest tani i dobry, no może z jednym wyjątkiem - spoiny są zbyt twarde (mogłyby być łatwiejsze w obróbce).

Ja jestem polimeromaniakiem i prawie wszystko nim kleję. Butelki bywają też mlecznobiałe. :)

Spoiny faktycznie są bardzo twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz latać? Myśle że 1,7ccm-2,5ccm beda w sam raz. Co do kadłuba to przydało by się wkleić 2 listewki poprowadzone wzdłuż kadłuba od wręgi silnikowej, bo te z planów nie są zbyt kożystnie rozłożone.

 

Ja w swoim depronowym-wicherku mam silnik 2,5ccm i smiga aż miło, kadłub to depron, taśma pakowa i 2 listwy 7x3mm poprowadzone przez cały kadłub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

PROTON żeby nie zaśmiecać TEGO wątku, zapytam tutaj.

Jaką techniką malowałeś swojego RWD5 tą emalią akrylową (aerograf/wałek)?

 

Mam 2 egzemplarze RWD5.

Jeden ma pomalowane przy pomocy wałka (też emalią akrylową) skrzydła oklejone wcześniej papierem. Waga też 220g. (waga po oklejeniu przed malowaniem ~150g).

 

Kadłub bez podwozia oklejony taśmą kolorową z wyposażeniem bez akumulatora (Emax2822,Turnigy Plush 30A,odbiornik Turnigy 8kan, 2xserwa 9g) waży 267g.

Razem ~500g wyjdzie + akumulator 190g-2200mAh

Taśma ma ten plus,że niewiele dodaje masy i wzmacnia depron.

 

Drugi kadłub oklejony papierem na wikol planuję pomalować. Podobnie skrzydła z lotkami.

 

Ciekaw jestem (jeśli malowałeś aerografem), jaką oszczędność na masie przyniesie malowanie modelu RWD5 aerografem zamiast wałkiem?

 

Pomoc pozostałych Kolegów Modelarzy jest również mile widziana.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.