Skocz do zawartości

RWD-5 Skazoo (kolejny)


piant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po powrocie w sobotę zacząłem budowę RWD5 z białego depronu ;D Jest to mój pierwszy model. I tu popełniłem kilka błędów. Nie myśląc zamówiłem za mały kawałek i nie wystarczy mi na skrzydła. Więc jutro wybiorę się do sklepu i zakupię ten zielony depron ;/

 

Na początek poszedłem do ''reklam'' Tam wydrukowali mi tak duży ładny plan. Wróciłem do domu i zacząłem od kadłuba.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Później naniosłem linie ,ale i tak potem mało przydatne.

Dołączona grafika

Przykleiłem listewki których zamówiłem za mało..

Dołączona grafika

Dzisiaj z kleiłem dwie części do kupy.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zamierzam do niego włożyć:

Serva-HXT900 9g

Regiel-Hobbyking SS Series 25-30A ESC

Pakiecik-Turnigy 2200mAh 3S 20C Lipo Pack

Silnik-Emax BL2215-2X

Aparaturę-Turnigy 9X

Tylko nie wiem jak z ładowarką do pakietów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Skrzydła 50%

Dziś rano pojechałem do sklepu po depron 3mm jednak okazało się że można kupić tylko po 10 sztuk... więc kupiłem ,a do tego spłuczkę :mrgreen:

Czekam na serva s HK będą pewnie dopiero za jakieś 4 tygodnie ponieważ nie ma Turnigy x9

A tak to wygląda:Pozaznaczałem wszystko moim niesamowitym pisakiem.

Dołączona grafika

Później wycinałem i szlifowałem żeberka.Mamie nie zbyt się to spodobało :evil: Zajęło mi to z 2 godziny.

Dołączona grafika

Zacząłem...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A tu obydwa ożeberkowane

Dołączona grafika

Więc jak mówiłem oblot planuję na koniec wakacji. Ponieważ paczka z HK może dojść nawet za miesiąc.

EDIT: przepraszam za miniatury i nieminiatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowki w depronie są w tą stronę ponieważ były ułożone w wzdłuż a skrzydło w poprzek mi się nie mieściło. Ale próbowałem z samą suszarką na testowym skrzydle i bez taśmy da rade.

Dźwigar hmmm. A bez co się stanie? Nie zrobię ponieważ mam mało listewek. A tak apropo gdzie dać? na tych dźwigarach?? Spiłować i wkleić?

 

PS:Jeszcze oznajmię że robię wersję lotkowoą. I okleję go folią. Opłaca się gruntować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wczoraj kupiłem depron 3mm na skrzydła ale rowki miał w złym kierunku (za 19zł 10 arkuszy) i chyba dlatego, ale bez suszarki mogę zgiąć o 160 stopni spokojnie.

Ja swojego oklejałem bez gruntowania i się trzyma dobrze, tylko jeżeli oracoverem będziesz oklejał to dobrze ustaw temp. do depronu bo ja w jednym miejscu trochę przegiąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem depron 3mm 10 sztuk za 13 zł :mrgreen: A 5mm 5 sztuk też 13zł. Tylko jeszcze nawet po magazynie szukałem nie było innego i dlatego rowki są w złą stronę. Ale spokojnie bez żadnych suszarek i taśm mogę go zagiąć.

 

Pisałem że muszę zaczekać na serva. Narazie prace wstrzymane ;/ A gniazda na serva zrobię jak je dostanie ponieważ nie znam wymiarów.

 

PS:Dałem Michałowi punkt dlatego że pomógł mi bardzo poza tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dostałem paczkę z ''modelarni'' pancernie oklejoną taśmą... Więc po 15 min zabawy z paczką , moim oczom ukazały się folie:żółta ,czerwona i czarna. I mam pytanie ,jak ustawić żelazko(takie domowe) gdzieś czytałem że mniej więcej na jedwab. Czy jednak może lepiej robić to suszarką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Można wiedzieć ile będę czekał na regiel? Zamówiłem paczkę około 1,5 miesiąca temu. Myślałem że jak części na składzie nie mają to będzie kwestia 7 dni w najgorszym przypadku miesiąc..Przynajmniej tak pisało. Opłaca się anulować tę cześć? Da się ją jakoś wymienić na inną? Czy już poczekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.