Skocz do zawartości

Inne niż typowe serwomechanizmy elementy wykonawcze?


Air
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w produkcji/sprzedaży są inne od typowych serwomechanizmów elementy wykonawcze do modeli? Wiem, że są serwomechanizmy działające "odwrotnie", dedykowane serwomechanizmy do jakichś zastosowań, ale chodzi mi bardziej o zupełnie inne elementy (i inne od regulatorów do silników elektrycznych).

 

Przykładowo - mechanizm umożliwiający zrobienie wyciągarki do makiety śmigłowca (od biedy można by próbować z dwukierunkowym regulatorem obrotów i silnikiem z przekładnią, ale nie o to mi chodzi ;) ), np. serwomechanizmy ale liniowe i działające ze stałą prędkością, układy pneumatyczne (i znowu nie chodzi mi tu o zawór regulowany zwykłym serwomechanizmem), elementy wykonawcze typu "włączony-wyłączony" (czyli coś jak przekaźnik podłączony do odbiornika, aby można było włączyć zdalnie urządzenie o dużym poborze prądu) itp itd

 

Pytam z czystej ciekawości, bo w sklepach modelarskich w Internecie niczego takiego nie widziałem (ale też nie szukałem za mocno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Wybaczcie ale "podczepię" się pod cudzy temat ale jak widać jest on pasujący do mojego pytana. Mam taki problem, a mianowicie chcę zbudować serwo lub jakieś inne wydajne źródło ruchu na podstawie sterowania zwykłym silnikiem szczotkowym, tzn. mam aparaturę do dużego śmigłowca zabawki z systemem co-axial i chcę ją włożyć do samolotu i teraz jest problem jak zastąpić silnik ogonowy serwem? Myślałem już (oraz zrobiłem prototyp) o tym aby zrobić je na bazie uzwojenia z poruszającym się magnesem wewnątrz. Działa to, ale jak na ster wysokości do takiego modelu (ok. 70cm rozpiętości) się nie nadaję bo ma za małą siłę aby podnieść taki ster,ale za to jest proporcjonalne. Można by też dać zwykłą przekładnię na silniczku szczotkowym ale nie było by to proporcjonalne oraz nie wiem jak można by cofać ten silnik do pozycji "0", bo sprężyna dawała by raczej zbyt duży opór silnikowi.

Proszę o jakieś pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o to chodzi tobie Air, ale raz miałem zfajczoną elektronikę w TG9e i ją wywaliłem i został sam silniczek, obudowa i koła zębate, nudziło mi się, nie miałem co robić, złapałem te servo i przerobiłem je sobie tak by się kręciło bez przerwy ze swoją normalną siłą, wystarczyło wyjąć tryb ostatni ten który już jest przykręcany do orczyka, i odciąć odstający kawałek, robiący za blokadę, potem włożyć na miejsce, podłączyć silniczek pod jakieś zasilanie, np. 5V i mamy servo kręcące się bez przerwy, można nawet by było przesadzić z napięciem i zwiększyć siłę serva parokrotnie.

Dobry pomysł z tą wyciągarką Air :wink:

PS a do sterowania by można było użyć tego http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__12615__Multi_Remote_Receiver_operated_on_off_Switch_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.