Skocz do zawartości

Mój pierwszy model


Poganin.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich modelarzy :P

 

Otóż od niedawna zainteresowałem się modelarstwem, i postanowiłem zbudować swój pierwszy model, wybór padł na RWD 5 by Skazoo, popularnego deproniaka :P.

 

Ale.. jako początkujący (czyt. całkiem zielony) modelarz mam parę pytań odnośnie elektroniki.

 

Po 1, czy te części, które wybrałem na podstawie innych tematów o rwd piątkach, są odpowiednie?

 

Silnik: KLIK

Śmigło: KLIK

Regiel: KLIK

Lipol: KLIK

Serwy: KLIK

Ładowarka: KLIK

Nadajnik/odbiornik: KLIK

 

Po 2. czy na czymś dałoby się zaoszczędzić? Za przesyłkę i tak drogo zapłacę, bo łączna waga całej elektroniki to 2,1kg + pudełko. No i jaki rodzaj przesyłki polecacie, bo w tej tabeli jest parę, i nie wiem które najtańsze.

 

 

Po 3. Co do łączenia tej całej elektroniki w całość, czy są do tego jakieś pomoce? Np. skąd serwo wie ze jak dam drążek w dół to ster kierunku idzie do góry, albo skąd mam wiedzieć jak podłączyć regiel do silnika, a dalej do lipola? W tym temacie jestem całkowicie zielony.

 

Po 4. Czy do wycinania części w depronie, mogę zamiast skalpela użyć takiego nożyka łamanego?

 

 

Niestety na te pytania nie znalazłem odpowiedzi w innych tematach (szczególnie jeśli chodzi o punkt 3 :P, więc proszę mnie nie odsyłać do wyszukiwarki :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poganin., słabo szukasz. Np tu lub tu

Znalazłem jeszcze kilka podobnych.

Pytanie 4 sugeruje, że naprawdę mało czytałeś o robieniu w depronie. Możesz ciąć nawet palcem, ma być jedynie bardzo ostry, więc skalpel, albo nożyk świeżo złamany

U góry jest podklejony wątek o RWD5, przeczytaj od deski do deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przyciąć koszty np na aparaturze i wybrać 4Ch i prostszą ładowarkę. Pytanie czy się to opłaci w dłuższej perspektywie?

aparatura

ładowarka

przesyłkę możesz podzielić na kilka mniejszych. Jak będą mniejsze paczki to może obejdzie się bez cła. Poczytaj pomocne wątki o kupowaniu w HK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, wyszło mi ok. 355 zł, razem z przesyłką (International (Registered) Air Mail 1.85kg)

 

Wliczyłem tańszą ładowarkę, ale czy nie mógłbym z niej całkowicie zrezygnować? Np. przerobić stary ładowarkę do komputera, albo do PSP - http://allegro.pl/lad-sieciowa-do-psp-sony-wszystkie-modele-tanio-i1754420650.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego typu sprzęty jakie podałeś pracują na napięciu 3,7V czyli jedno ogniwo lipo. Nasze zabawki chodzą w większości na napięciu 2, 3 i więcje lipo. Taka ładowarka jak napisałeś podaje tylko stałe napięcie na wyjściu a sam proces ładowania kontroluje urządzenie, w naszym wypadku to ładowarka musi kontrolować proces ładowania a do tego by przedłużyć żywotność całego pakietu są ładowane każde ogniwo z osobna.

Jednym słowem nie ;)

co najwyżej można kupić najtańszą ładowarkę za 5$ i ona również działa.

Jeżeli chodzi o zakupy w HK proponuję zamówić aparature jedną paczką a całą resztę drugą. Może się to wydać nie logiczne ale - po pierwsze mniejsze szanse na zapłacenie vatu po drugie przy dołożeniu czegoś do aparatury dokładają duże pudło które ich zdaniem waży prawie pół kilo i płacisz w dumie za dodatkowe gramy niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych chińskich wersji silnika 2822 śmigło 10 calowe może być ciut za duże, na wszelki wypadek wziąłbym jeszcze 9x4,7.

 

Jakbyś miał jakieś problemy, zapraszamy na lotnisko w Kurowie. Najczęściej w niedziele popołudniu zawsze znajdzie się tam ktoś kto pomoże i rozwieje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest OK. Regulator co prawda droższy, ale dużo lepszy jakościowo, jeśli chce dopłacić pare $ za jakość to czemu nie? Co do ladowarki to jeśli masz w planach poważniejszą zabawę w modele to rzeczywiście mikroprocesorowa będzie lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mikroprocesorowa ładowarka jest lepsza. Taka właśniePoganin., wybrał na początku. Niestety ciecia w budżecie i została zwykła.

Zwykła nie jest zła, sam mam podobną. Jedyny jej mankament to to, że pakiet ładuje się kilka godzin, dla porównania mikroprocesorowa kilkanaście minut. Na początek wystarczy jak cena gra rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wybrałem najpierw tą mikroprocesorową ale niestety jak na razie mój budżet na to nie pozwala :/

 

Ale myślę że jak na ten moment normalna wystarczy, a w miarę postępu moich modelarskich umiejętności kupie mikroprocesorową :D

 

Dzięki za uwagi i porady, za niedługo zamawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dostajesz pismo od UC i musisz wysłać potwierdzenie zapłaty i od tego potwierdzenia naliczają Ci VAT.

Ładowarka kilka $ to nawet jak by za 3 miesiące poszła do kosza to nie będzie żal a zapewne po pierwszych lotach stwierdzi, że zbrakło śmigieł i trzeba domówić, przydałby się jeszcze z jeden pakiet itp więc okazji do zamówienia lepszej ładowarki jeszcze się natrafią :D

edit: ta ładowarka nie wciąga wielkich prądów to i zasilacz można dać jakikolwiek mi świetnie się sprawuje od skanera 1,5A

Co do aparatury to nie musisz patrzeć na mode - przekładka jest banalnie prosta i można ją zrobić w kilka minut, a z zamówieniem mode 2 czasami bywają problemy bo się rozchodzą lepiej niż świeże bułeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.