Skocz do zawartości

Aeronca sie tworzy :]


michcio88

Rekomendowane odpowiedzi

No to ruszyly prace nad Aeronca :D pewnie i tak bedzie wazyla za duzo ( brak dokaldniej wagi zeby to sprawdzic ) ale cos sie zawsze nauczy :] zreszta bardzo przyjemnie sie ja buduje :] a o to zdionka :

 

4aa59a581b9e7a99m.jpg

f45f3850e1895383m.jpg

 

ile powinien wazyc sam kadlub przed oklejeniem folia ?? Co do wyposarzeani to przewiduje wage w granicach 260 - 270

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, kilka byków warsztatowych :twisted: Czytaj plany!

a) tak się nie łączy listew!!! Jak łączysz listwy, to musisz je zeszlifować tak, żeby powierzchnia łączenia była 4x większa od przekroju listwy.

B) trójkątne wzmocnienia mają zły układ słojów, a więc nie pracują. Słoje muszą być równoległe do przeciwprostokątnej (w przypadku trójkąta prostokątnego)

c) używaj więcej papieru ściernego

 

walcz dalej, nie jest źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B) trójkątne wzmocnienia mają zły układ słojów, a więc nie pracują. Słoje muszą być równoległe do przeciwprostokątnej (w przypadku trójkąta prostokątnego)

przydatna infomacja :]

c) używaj więcej papieru ściernego

heheh jutro bedzie ostre " tarcie " :D Moze od wrzesnia pojde na modelarnie to pomoga mi go okleic :] a co z waga ile mneij wiecej powienien wazyc w takiej potaci jak jest teraz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle - Aeronca do lotu ważąca poniżej 500g jest OK. Około 400g jeszcze bardziej OK. :wink: Płatowiec poniżej 200g, współczesne wyposażenie ok. 200g. Historyczne >300g.

No i na razie masz wagę kadłuba, a nie modelu. A jeszcze dojdą takie drobiazgi jak półki pod serwa, podwozie... - Jakie planujesz podwozie? Może wbrew pozorom potrzebujesz podłogi ze sklejki. Rzuć okiem na stronę Arcimka, tam są dobre fotki podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

i jeszcze jedno :] Jezeli bym chcial zrobic skrzydla ze styropianu ( brak czasu i chec latania ) byloby to zlym posunieciem ze wzgledu na mase ?? ( http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=135 ) Ile moglby wazyc skrzydelka od takiego modelu ?? I co z oklejeniem modelu balsa ok 1 - 2 mm czy to by znaczaco wplynelo na mase ?? ( nie chce zbudowac latajacego czolgu :D:P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie wiem czy ktos zauwazyl ale nie wszystkie posty pisane sa w odstepach czasu a jesli nawet tak to nie ma znaczenia :D latwo zauwazyc ze np pisze 3 posty a pod nimi odpowiedzi typu wyedytuj to :D rozumeim ze takie pisanie jest nie wygodne dla czytania ale co mam robic jezeli nie dostaje poterzebnych mi odpowiedzi ?? jak bym edytowal zapewne tez by nikt nie odpowiedzial a takto moj temat zostaje podswietlony i wedruje na sama gore w tematach wiec co z tym silnikiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał ,to ostatni powtórzony post na tym forum przez ciebie .

To co piszesz nie nadaje sie do czytania, nie mówiąc już o udzielenie odpowiedzi.

Forum to nie piekarnia ,odpowiedzi piszą ludzie , jak mają ochotę i jak autor zadaje sensowne pytania.

Tak więc ,albo zrozumiesz co do Ciebie wypisuję moderatorzy tu i na PM ,albo się pożegnamy .

 

Mam Cię na oku. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.