Skocz do zawartości

Aeronca sie tworzy :]


michcio88

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Wkońcu ruszyły prace nad Aeronca. Do zrobienia zostało jeszcze: zamontować silnik i serwa w skrzydle przykleić stateczniki zrobić mocowanie skrzydła i dokleić folie gdzieniegdzie. Oto efekt ostatnich dni (przepraszam za jakość :/ ) :

 

ba46f41c87af7359m.jpg

 

b621aec6ab0b10d9m.jpg

 

 

Naturalnie kilka pytanek, trochę profilaktycznych: Przykleiłem folie do statecznika poziomego jednak mam problem z naciągnięciem jej (w niektórych miejscach powstały faudki) Czy to może zostac czy lepiej okleić statecznik od nowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Faudka? czyli bez zdrobnienia Fauda?Pisze sie fałda :wink: (zobaczcie co wyskakuje w googlach jako pierwsza pozycja gdy wpiszecie "fałdka" :mrgreen:

 

2.Jeśli sa male to niema problemu, daj zelazko na wieksza temperature i "klepnij" nim faldke, powinna ulec anihilacji.Jesli nie, wytnil tylko pomarszczony fragment (w obrebach najblizszych listewek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 1 rok później...

Po dłuższej przerwie i lotami na zefirku i RWD czas przymierzyć się do lotów Areonca :P. Mam kilka pytań do wyposażenia. Model bez pakietu, regla i odbiornika waży 338g. Silnik który posiadam to Emax 2822. Chciałbym na początku polatać na pakiecie 2s 1000 mah (akurat taki posiadam). Nie mogę jednak znaleźć jakie śmigło zastosować dla tego pakietu i silnika bo znalazłem jedynie osiągi tego silnika dla 3s (możliwe że w przyszłości zastosuje tego rodzaju pakiet). Czy ktoś wie ile Emax 2822 daje ciągu przy 2s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Great little motor, really smooth amd packs a punch for its size.

I have used it on a small 40inch green models high wing model weighing 440grams with a 8x5 and get great thrust with 2s a 2s800mah pack and get a easy 20 minutes with grunt to spare.

I found with 3 cells it really tries to go vertical with this weight on a 10x5.

 

Great little motor at the best price- excellent for park flyers on 2 or 3 cells.

 

Prop size: 10x5 APC

RPM: 6100

Max Curr: 12.3a

Thrust: 440g

Voltage: 2s 8.2v

 

Prop size: 8x5 APC

RPM: 9100

Max Curr: 12A

Thrust: 470g

Voltage: 12.15v 3S

 

 

Czyli

Pakiet 2s

śmigło 10x5

ciąg: 440g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam podstępne pytanie. W takim modelu jakie znaczenie ma ciąg? Nie wystarczy wyjść z mocy zespołu napędowego? Skąd ten fetysz ciągu istotny głównie dla wiszących na śmigle? Jak takie znaczenie ma ciąg, to po co robić profil nośny płata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.